Nadchodzi nowy Mac Pro

Stało się. Po kilku latach oczekiwania zadebiutuje nowy Mac Pro.

Powoli zaczynaliśmy wątpić w to, czy na rynku pojawi się kiedykolwiek następca Maca Pro. Apple tak długo zwlekało z wypuszczeniem nowego modelu, że wiele osób zaczęło podejrzewać, ze firma na dobre porzuciła ten projekt. Na szczęście plotki, które od pewnego czasu krążyły po sieci, okazały się prawdą – modułowa stacja robocza od Apple doczeka się kolejnej wersji. Niestety, na jej premierę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Pierwsze przecieki sugerowały, że komputer może trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale plotki te zostały zdementowane przez Toma Bogera z Apple, który w wywiadzie dla TechCrunch ujawnił, że premiery należy spodziewać się w przyszłym roku. Opóźnienia w produkcji spowodowane są koniecznością wprowadzenia kolejnych poprawek, dzięki którym komputer zachwyci nas swoją wydajnością. Korporoacja powołała także zespół Pro Workflow odpowiedzialny za to, aby właściwie zoptymalizować pracę podzespołów i urządzenia, aby sprzęt był wydajny nie tylko w specyfikacji, ale i podczas pracy.

Dokładna data premiery ani ceny nowych Maców Pro nie są jeszcze znane, jednak już teraz możemy być pewni, że trzeba będzie zapłacić za nie sporą sumkę. W końcu projektuje je się dla najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują maszyn o niezwykłej wydajności oraz stabilności.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz