Na targach E3 możemy poznać nowe konsole

Co prawda Nintendo zapowiedziało, że na E3 na pewno nie poznamy ich projektu o nazwie NX, ale jak twierdzi Tony Bartel z GameStop, nie oznacza to, że Sony i Microsoft nie zechcą pokazać swoich odświeżonych konsol.

Już  w momencie swojej premiery Xbox One i PlayStation 4 odstawały od możliwości, jakie dawały ówczesne komputery osobiste, a wraz z rewolucją rzeczywistości wirtualnej ów dystans jeszcze bardziej uwypuklił się. Nic więc dziwnego, że zaczęły pojawiać się plotki o wypuszczeniu nowych, mocniejszych konsol, które umożliwiłyby wdrożenie rozwiązań VR do sprzętów od Sony oraz Microsoftu.

Plotki te potwierdził, pośrednio, Tony Bartel z GameStop, ujawniając, że jego firma spodziewa się debiutu nowych konsol na targach E3, które odbędą się w przyszłym miesiącu. Bartel nie powiedział, o jakie sprzęty chodzi, lecz w obliczu ostatnich przecieków można domyślić się, iż mówił o projekcie PS4 Neo oraz Xbox One Scorpio.

Obecnie znamy wyłącznie nazwy kodowe obu konsol, ale z dotychczasowych przecieków możemy domyśleć się, że stworzono je z myślą o obsłudze obrazu w rozdzielczości 4K oraz obsłudze gier w rzeczywistości wirtualnej. Sony i Microsoft milczą na temat spekulacji narastających wokół wspomnianych urządzeń. Do E3 pozostało już tylko kilka tygodni, wtedy dowiemy się, czym tak naprawdę uraczą nas obie korporacje.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz