Na Switcha trafi przeszło 60 gier indie

Przedstawiciele Nintendo twierdzą, że w tym roku zagramy w kilkadziesiąt gier na Switcha.

Kiedy Japończycy ujawnili światu swoją nową konsolę, byliśmy nieco zniesmaczeni. Owszem, sprzęt cechuje się pewną świeżością typową dla sprzętów Nintendo, ale liczba gier, które zapowiedziano i zaprezentowano, mogła rozczarowywać. Kilka tytułów nie napędzi sprzedaży tak odważnej konsoli, tu potrzeba całej armii gier, które trafią w gusta jak największej liczby osób. Na szczęście Nintendo ma dobrą informację: będziemy mieli w co grać.

Steve Singer, który w amerykańskiej filii firmy zajmuje się kontaktami z wydawcami gier, twierdzi, że w tym roku na Switcha trafi co najmniej 60 tytułów od niezależnych wydawców. Nie będą to na pewno wielkie produkcje AAA pokroju Wiedźmina 3 czy Uncharted 4, możemy spodziewać się m.in. kontynuacji Bit.Trip.Runnera 2 czy Steam World Dig. Nintendo Switch będzie także pierwszą konsolą, która doczeka się trybu wieloosobowego w Stardew Valley, duchowym spadkobiercy Harvest Moona.

Do tych kilkudziesięciu gier należy dodać te wszystkie tytuły, nad którymi pracują najwięksi deweloperzy. Nintendo nie zdradza, czym dokładnie nas uraczy, ale dzieli się z nami krótkim filmem, na którym prezentuje kilka gier od niezależnych twórców, które mają napędzić sprzedaż ich nowej konsoli.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz