MyLiFi – internet ze światła

Słyszałeś o internecie ze światłowodów, ale czy słyszałeś o internecie ze światła?

Istnieje kilka sposobów na podłączenie się do internetu. Możesz skorzystać z sieci Wi-Fi, kabla Ethernet czy sieci komórkowej, a każda z nich będzie miała swoje wady i zalety. Projektanci z firmy Oledcomm wpadli na jeszcze jeden pomysł. Postanowili dostarczyć internet za pomocą wiązki światła. Swoją technologię zaprezentowali podczas targów CES 2018 w Las Vegas i nie czekali zbyt długo z wprowadzeniem jej na rynek – ich lampka o wiele mówiącej nazwie MyLiFi właśnie trafiła na Kickstartera.

Jak zauważają twórcy tego nietypowego gadżetu, technologia przesyłu danych za pomocą wiązki światła gwarantuje znacznie większe bezpieczeństwo niż sieć Wi-Fi – hacker nie będzie w stanie podpiąć się do sieci LiFi, dopóki nie będzie miał lampki w zasięgu wzroku. Co więcej, technologia ta zapewnia dość dobrą przepustowość rzeczywistą na poziomie 23 Mb/s. Teoretyczna szybkość połączenia jest jeszcze większa, gdyż przy pomocy LiFi moglibyśmy przesyłać do 224 Gb danych na sekundę.

Niestety, jak przystało na wszystkie innowacyjne technologie, za lampkę przyjdzie nam zapłacić sporą sumkę bo aż 699 €. To i tak niewiele w porównaniu do ceny docelowej wynoszącej 899 €. Jeśli zatem chcesz być pionierem i łączyć się z internetem za pośrednictwem światła, wysupłaj 2900 złotych i wesprzyj zbiórkę na Kickstarterze. Mamy nadzieję, że nie pożałujesz

PODOBNE POSTY

Odpowiedz