Może powstać kolejny budżetowy iPhone

Dwa lata temu powstał tani iPhone SE. W tym roku może pojawić się jego następca.

Kiedy upubliczniono oficjalną cenę iPhone’a X, wiele osób złapało się za głowę. Najdroższy smartfon Apple kosztuje fortunę, nic więc dziwnego, że sięgają po niego wyłącznie najwięksi miłośnicy firmy. Warto jednak przypomnieć, że korporacja pamięta o tych klientach, którzy nie dysponują horrendalnie wysokim budżetem na nowe elektrozabawki. Z myślą o nich w 2016 firma stworzyła iPhone’a SE, budżetowca z 4-calowym ekranem, który z wyglądu przypominał iPhone’y z serii 5.

W ubiegłym sezonie nie zobaczyliśmy następcy modelu SE i wielu komentatorów z branży technologicznej sugerowało, że sprzęt ten okazał się niewypałem wizerunkowym i finansowym, dlatego w 2017 roku nie powstał jego następca. Tymczasem raport opublikowany na DigiTimes sugeruje, że seria SE ma się doskonale, zaś iPhone SE 2 trafi do sprzedaży na przełomie maja i czerwca. Czym tym razem zaskoczy budżetowiec od Apple?

Największą zaletą nowego modelu ma być konstrukcja umożliwiająca ładowanie bezprzewodowe, największą nowość wprowadzoną w iPhone’ach 8 i 8 Plus. Na razie nie pojawiły się wiarygodne przecieki na temat specyfikacji urządzenia, ale dziennikarze Ubergizmo sugerują, że sprzęt będzie wyposażony w podzespoły znane z modeli 7 oraz 7 Plus, czyli układ A10 Fusion wsparty 2 GB pamięci RAM. Zagadką pozostaje także cena SE 2, możemy jednak spodziewać się, że ta nie będzie zbyt wygórowana – zwłaszcza w porównaniu do iPhone’a X.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz