Modułowy kabel od Apple

Złącze Smart Connector w iPadach Pro pozwoli ci podpiąć bezprzewodową klawiaturę, ale wkrótce jego funkcjonalność może znacząco wzrosnąć.

Wszystko za sprawą patentu Apple, który wypatrzyli dziennikarze AppleInsider. Zakłada on możliwość łączenia ze sobą wielu magnetycznych kabli, by w ten sposób podpiąć wiele urządzeń do jednego iSprzętu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby całkowicie wyeliminować konieczność korzystania z rozgałęziaczy i uwolniło użytkowników od niepotrzebnych kabli. Z technologicznego punktu widzenia takie rozwiązanie działałoby dokładnie tak, jak klasyczny HUB USB.

apple-patent-magnetic-connector1

Według Apple w ten sposób moglibyśmy podpinać wszystkie urządzenia peryferyjne: słuchawki, klawiatury, dyski zewnętrzne a nawet baterie przenośne, które ładowałyby nasz iSprzęt. Nie można wykluczyć, że technologia ta będzie największą nowinką podczas premiery tegorocznego iPhone’a, o którym spekuluje się, że będzie pozbawiony klasycznego złącza słuchawkowego. O tym, czy patent wyjdzie z zamrażalki i trafi do urządzeń Apple, dowiemy się już tej jesieni.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz