LG G5 nie będzie jedynym modułowym telefonem powszechnie dostępnym na rynku. Motorola szykuje odpowiedź na nietypowy smartfon od Koreańczyków.

Project Ara przepadł, był zbyt ambitny, by szybko trafić pod strzechy. LG wykorzystało szansę i lukę na rynku do stworzenia własnego modułowego smartfona, modelu G5. Teraz podobny – choć nieci inaczej skonstruowany – sprzęt pokaże Motorola. Jak przekazali dziennikarze VentureBeat, nowe telefony z serii Moto X będą współpracowały z dodatkowymi modułami.

W przeciwieństwie do G5, telefon ten nie będzie miał wysuwanej obudowy, zamiast tego na tylnej klapce zamontowano dwa rzędy pinów, które pozwolą doczepić do obudowy moduły takie jak dodatkowa bateria, głośnik stereo, uchwyt aparatu z fleszem czy nawet poręczny pikoprojektor. Wydaje się, że takie rozwiązanie może sprawdzić się jeszcze lepiej niż to, co zaprezentowali spece od LG.

Serwis przy okazji przytoczył spodziewaną specyfikację modeli Vertex i Vector Thin, które będą w tym roku reprezentowały linię Moto X. Oba wyposażono w 5,5-calowe ekrany AMOLED: Full HD w Verteksie i 4K w Vector Thin. Ten lepszy model zostanie wyposażony w 32GB na przechowywanie danych i 3 lub 4GB pamięci RAM, Vertex również trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: 16GB na dane i 2GB RAM oraz 32GB na dane i 3GB RAM.

Motorola nie potwierdza tych przecieków, na oficjalną premierę urządzeń musimy poczekać jeszcze kilka tygodni. Zostaną zaprezentowane najprawdopodobniej na początku czerwca.

Zdjęcie

PODOBNE POSTY

Odpowiedz