MiVue 786 WIFI – kamera samochodowa dla miłośników Facebooka

Do rodziny wideorejestatorów Mio dołącza model MiVue 786 WIFI. Kamera umożliwia prowadzenie transmisji na żywo za pośrednictwem serwisu Facebook w jakości Full HD.

Nowa kamera Mio MiVue 786 WIFI to pierwszy wideorejestrator, który pozwala dzielić się filmami z trasy w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Facebooka. Dzięki modułowi WIFI kamera umożliwia również szybkie przesyłanie nagrań na inne serwisy społecznościowe oraz wykonywanie kopii zapasowych za pomocą telefonu.

Sony Exmor – wysoka jakość nagrań

MiVue 786 WIFI ma 2,7-calowy wyświetlacz dotykowy. Na szczególną uwagę zasługuje jednak wnętrze urządzenia: wideorejestrator wyposażono w wysokiej klasy matrycę Sony Exmor, która nagrywa w jakości Full HD 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. W połączeniu z 5-warstwowym szklanym obiektywem z filtrem IR, przysłoną F/1.8 i kątem widzenia 140 stopni, kamera świetnie radzi sobie z rejestrowaniem obrazu, gwarantując wysokiej jakości nagrania nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Podwójny monitoring

Wideorejestrator umożliwia rejestrowanie zdarzeń mających miejsce za samochodem dzięki dodatkowemu akcesorium – tylnej kamerze MiVue A20. To rozwiązanie stanowi swoistą polisę bezpieczeństwa wobec sytuacji, kiedy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Kamera ma jasny, szerokokątny obiektyw z przesłoną F/2.0 i pozwala rejestrować obraz w jakości Full HD (1080p). Instalowana jest przy pomocy długiego kabla, który zapewnia zapewnia stałą transmisję i zasilanie.

Najważniejsze funkcje dostępne dla kierowców

Dzięki wbudowanemu modułowi GPS urządzenie rejestruje dokładną pozycję pojazdu oraz jego prędkość. Prędkość może być opcjonalnie rejestrowana w tle filmu, dając użytkownikowi możliwość zdecydowania, czy parametr ten będzie wyświetlany na ekranie urządzenia czy nie. W każdym jednak przypadku możliwe jest odczytanie jego wartości przy pomocy darmowej aplikacji MiVue Manager.

Moduł GPS z prawnego punktu widzenia odgrywa kluczową rolę w przypadku kontroli prędkości, gdy kierowcy zarzucone zostanie złamanie przepisów. Zapis z wideorejestratora stanowi wówczas linię obrony i pozwala zapobiec konsekwencjom prawnym.

Bezpłatna baza fotoradarów

Informacje o położeniu są także wykorzystywane w połączeniu z wbudowaną bazą fotoradarów. Gdy pojazd zbliża się do punktu kontroli prędkości lub „czarnego punktu” na drodze, wideorejestrator za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie wysyła kierowcy ostrzeżenie, a także przypomina o dozwolonej prędkości jazdy. Baza fotoradarów nie wymaga żadnych dodatkowych opłat ze strony użytkownika. Można ją bezpłatnie i bezterminowo aktualizować oraz dodawać własne punkty ostrzeżeń.

System ADAS – w trosce o bezpieczeństwo kierowcy

Urządzenie wyposażono też w system ADAS (Advanced Driver Asistance System), składający się z dwóch rozwiązań. LDWS (Line Departure Warning System) umożliwia wykrywanie przez wideorejestrator białych linii pasów na drodze. Kierowca po zmianie pasa otrzyma informację o czynności, którą właśnie wykonał. Proces kalibracji umożliwia uruchomienie systemu ostrzeżeń przed kolizją z pojazdem poprzedzającym, czyli FCWS (Front Collision Warning System). Kamera dokonuje obliczeń odległości samochodu przed obiektywem i zmian jego prędkości, posługując się przy tym algorytmem rozpoznawania pojazdów, wyznaczaniem linii horyzontu oraz maski samochodu. Uzyskane wyniki powodują wygenerowanie ostrzeżeń, które znacząco ułatwią reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.

Aktualizacja przez WIFI

Wraz z nową aktualizacją oprogramowania dodana zostanie funkcja OTA (Over The Air). Pozwoli ona na szybką i wygodną aktualizację oprogramowania i bazy fotoradarów za pomocą WIFI, bez potrzeby podłączania kamerki do komputera czy aktualizacji przez kartę SD.

W nowym modelu można znaleźć także inne rozwiązania Mio, znane z poprzednich modeli MiVue. Dostępne są między innymi: trzyosiowy czujnik wstrząsów, tryb parkingowych umożliwiający rejestrowanie zdarzeń nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu, a także tryb aparatu fotograficznego.

MiVue 786 WIFI obsługuje karty micro SD o pojemności do 128 GB. Kamera jest dostępna w Polsce w cenie 749 zł.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz