Microsoft żegna się z Bitcoinem

W ostatnich miesiącach wiele znaczących firm eksperymentowało z przyjmowaniem kryptowaluty jako środka płatności. Microsoft właśnie się z niej wycofał.

Jeszcze do niedawna Microsoft w ramach biznesowego eksperymentu akceptował w niektórych państwach Bitcoiny do przeprowadzania transakcji. Po krótkim okresie testowym firma wycofała się z tego projektu i teraz kryptowaluta na nic się nie zda podczas zakupów w Microsoft Store na Windowsie 10. Można wykorzystać Bictoiny zgromadzone w portfelu do zakupu aplikacji, ale nie doładujemy konta nowymi wirtualnymi środkami ani nie dostaniemy refundacji w tej kryptowalucie. Jeśli chcesz kupować w sklepie Microsoftu, musisz korzystać wyłącznie z oficjalnych środków płatniczych.

Microsoft nie komentuje tej decyzji, a zmiany w regulaminie wprowadził po cichu. Nie wiadomo, dlaczego firma podjęła taką decyzję, ale można spodziewać się, że zapotrzebowanie na tego rodzaju usługę było po prostu zbyt małe, by korporacji opłacało się wspierać rozwój płatności bitcoinowych. W przyszłości, gdy kryptowaluty zyskają większe grono zwolenników, Microsoft być może przywróci portfel bitcoinowy. O ile oczywiście będzie w tym widział szansę na zwiększenie swoich zarobków.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz