Microsoft zaprezentował Surface’a Pro

Podczas konferencji w Szanghaju firma Microsoft zaprezentowała nowy model komputera – Surface Pro.

Firma Microsoft wydłużyła czas pracy komputera na baterii do 13,5 godziny. Zwiększyła również (2,5-krotnie) prędkość działania komputera w porównaniu z Surface Pro 3. Nowy Surface Pro ma lżejszą konstrukcję, dzięki czemu jest jeszcze bardziej mobilnym sprzętem.

Oczekiwania ludzi z całego świata w zakresie tego, co możemy osiągnąć przy pomocy urządzeń cyfrowych, stają się coraz większe. Zespół pracujący nad Surface stara się im sprostać – mówi Panos Panay, wiceprezydent Microsoft –  Użytkownicy oczekują pięknych i wydajnych sprzętów, które potrafią działać bez ładowania przez cały dzień i pozwalają na korzystanie z pisma cyfrowego. Użytkownicy chcą dziś lepiej wyrażać swoją kreatywność i móc pracować mobilnie, bez zważania na miejsce i czas. Nowy Surface Pro łączy w sobie wszystkie te elementy i zmienia ideę „komputera”, łącząc w sobie wszystkie innowacje zawarte w Windows 10 i Office 365, wspierając w ten sposób kreatywność każdego z nas – dodaje Panos Panay.

Najbardziej wszechstronny laptop

Nowy Surface Pro został zaprojektowany tak, aby zapewnić użytkownikom większą wydajność i o 50 proc. dłuższy czas życia baterii niż w przypadku Surface Pro 4. Wszystko zostało w nim usprawnione i ulepszone – począwszy od nowych, miękkich i bardziej zaokrąglonych krawędzi, poprzez wzornictwo kamer.

Sprzęt ma zaledwie 8,5 mm grubości i waży zaledwie 0,77 kg. Jest lżejszy od torby, w której będzie noszony, a dodatkowo kryje w sobie moc procesora Intel Core siódmej generacji, zamkniętego w obudowie pozbawionej wentylatora, gwarantując wyjątkowo ciche działanie. Urządzenie zostało wyposażone w klawiaturę Signature Type Cover, której działanie oparte jest na wysokiej jakości mechanizmie nożycowym i skoku klawiszy równym 1,3 mm, który umożliwia szybkie i dokładne pisanie.

Pełnowymiarowy szklany gładzik – z funkcją prawidłowego rozpoznawania dotyku pięciu palców – zapewnia najwyższą precyzję. Klawiatura jest wykończona miękkim, trwałym materiałem Alcantara, co sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo estetycznie oraz zapewnia wysoki komfort dłoniom i nadgarstkom.

W tym roku Surface Pro będzie również dostępny w wersji z technologią LTE, co dodatkowo zwiększy jego mobilność i umożliwi pracę, współdziałanie oraz tworzenie treści z dowolnego miejsca na ziemi.

Mobilne studio dla twórców

Komputer zapewnia wyjątkową łatwość tworzenia, podobną to tej znanej z Surface Studio, ale w bardziej podręcznej formie. Dzięki zawiasowi o zakresie ruchu 165 stopni można przełączyć Surface Pro w tryb Studio, zapewniający optymalną pozycję do pisania lub szkicowania. Wysokiej rozdzielczości ekran PixelSenseo przekątnej 12,3” jest kompatybilny z nowym piórem Surface Pen i umożliwia korzystanie w pełni z możliwości pisma cyfrowego.

Nowe pióro Surface Pen jest dwukrotnie szybsze niż jego poprzednia wersja, a 4096 poziomów czułości nacisku zwiększa dokładność i responsywność. Nowa funkcja wykrywa kąt nachylenia pióra i umożliwia cieniowanie oraz większą precyzję ruchu, co zwiększa naturalność i komfort korzystania z cyfrowego atramentu. Urządzenie Surface Dial umożliwia także interakcję z ekranem – po przyłożeniu go do ekranu pojawiają się właściwe dla danej aplikacji narzędzia cyfrowe, umożliwiające szybkie skorzystanie ze skrótów i płynne kontynuowanie pracy.

Ceny nowego Surface Pro zaczynają się od 799 USD, sprzęt trafi do sprzedaży 15 czerwca tego roku, w tym m.in. na polski rynek. Urządzenie można spersonalizować do własnych potrzeb, z wykorzystaniem całej gamy kolorowych modeli nowej klawiatury Surface Pro Signature Type Cover, nowego pióra Surface Pen czy myszy Microsoft Surface Arc Mouse. Każde z akcesoriów dostępne będzie w wielu wariantach kolorystycznych.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz