Microsoft trenuje pływaków

Zespół naukowców z Microsoft Research chce stworzyć program, dzięki któremu będziesz mógł ścigać się z wirtualnymi pływakami.

Nie wszystkie sporty są równie atrakcyjne – choć pływanie w Morzu Śródziemnym z pewnością jest atrakcyjne, nie pomoże ci wyćwiczyć formy na starty olimpijskie. Tę wyrobisz przepływając setki kilometrów na nudnym basenie, podczas gdy twój kumpel zarabiający na wyścigach kolarskich przemierza na dwóch kółkach całą Europę. W ramach „treningu”. Zamiast zazdrościć mu braku rutyny, już wkrótce wyniesiesz swoje pływackie treningi na znacznie wyższy poziom. Wszystko za sprawą badań naukowców z KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology).

Opracowali oni system SwimTrain, na który składa się aplikacja, wodoodporna obudowa dla twojego smartfona oraz słuchawki, które mogą pracować pod wodą. Z takim zestawem będziesz w stanie ścigać się z dwójką znajomych i zamienisz zwykłe pływanie w małą grywalizację. Możesz startować z nimi w jednej drużynie, by pomogli utrzymać ci równomierne tempo, a jeśli zechcesz rzucić im wyzwanie – sprawdzisz, który z was pływa najszybciej.

Naukowcy opracowali SwimTrain, by zmienić sposób, w jaki zawodowcy trenują pływanie i aby uczynić ten sport nieco bardziej drużynowym. Nie wiadomo, kiedy system ma szansę wejść do powszechnego użytku, ale jedno jest pewne – uprzyjemni pływanie zarówno zawodowcom, jak i niedzielnym pływakom, którzy chcą zmierzyć się ze swoimi znajomymi.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz