Microsoft: sztuczna inteligencja nie może zastąpić ludzi

Satya Nadela wypowiedział się na temat roli sztucznej inteligencji w społeczeństwie.

Od wielu miesięcy wpływowi ludzie z branży technologicznej prowadzą dyskusje na temat tego, jak powinna wyglądać przyszłość sztucznej inteligencji, zwłaszcza w kontekście rozwoju technologii autonomicznych. Satya Nadela, CEO Microsoftu, przyznał na konferencji DLD w Monachium, że nie możemy dopuścić do tego, aby technologia odebrała nam pracę:

Fundamentalną potrzebą każdego człowieka jest wykorzystanie jej [sztucznej inteligencji], aby pracować efektywniej, a nie po to, aby nas zastąpiła.

Nadela przyznał, że jego firma będzie pracowała nad sztuczną inteligencją nie tylko po to, aby usprawnić własne produkty, liczy na to, że na wypracowanych rozwiązaniach skorzystają także deweloperzy, którzy zintegrują swoje narzędzia m.in. z systemem operacyjnym Windows.

Szef Microsoftu nie jest jedynym przedstawicielem branży technologicznej, którzy troszczy się o to, aby sztuczna inteligencja nie doprowadziła do zagłady ludzkości. Również Elon Musk wspiera inicjatywy, które mają za zadanie pokierować rozwój tej technologii bezpiecznym torem. Ludzkość stoi teraz przed nie lada wyzwaniem, z każdym kolejnym rokiem technologie autonomiczne będą wypierać kolejne zawody, a liczba ludności na świecie będzie rosła. Dobrze wiedzieć, że duże firmy zdają sobie sprawę z ryzyka związanego z rozwojem sztucznej inteligencji.

Zdjęcie

PODOBNE POSTY

Odpowiedz