Microsoft opowie o technologii MR

Na początku października Microsoft zaprezentuje gogle rzeczywistości hybrydowej.

Na połączeniu rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) powstała rzeczywistość hybrydową (Mixed Reality, MR), która jest połączeniem ich możliwości. Dziś świat technologii skupia się głównie na VR, ale Microsoftu chce rozwijać technologię MR, która w ich oczach jest najbardziej przyszłościowa. Aby nas do niej przekonać, już 3 października przedstawiciele firmy opowiedzą nam o jej możliwościach podczas konferencji zorganizowanej w San Francisco.

W trakcie wystąpień poznamy prawdopodobnie gogle MR, które mogą do złudzenia przypominać te, z których korzystamy do obcowania z rzeczywistością wirtualną, ale będą znacznie bardziej zaawansowane. Już w 2015 roku firma pokazała nam, jak widzi przyszłość rynku technologicznego, kiedy niespodziewanie zaprezentowała hełm HoloLens. Ten sprzęt nie zadomowił się na rynku, to wciąż prototyp urządzenia, które będzie rozwijane na przestrzeni lat, dość dobrze pokazuje kierunek, który chce obrać Microsoft.

Dwa tygodnie po spektaklu w San Francisco, po wypuszczeniu aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update, gogle powinny trafić do sprzedaży, a ich największą zaletą będzie przystępna cena – najprostsze modele kupimy już za 299 dolarów, czyli za ułamek ceny Oculus Rifta czy HTC Vive.

Bardziej zaawansowane modele z kontrolerami ruchu będą nieco droższe, ale w cenie 499 dolarów kupimy sprzęt, który pozwoli poruszać się po hybrydowej rzeczywistości tak, jak przyzwyczaiły nas do tego gogle HTC Vive, z drobną różnicą – nie będziemy potrzebowali rozstawiać po całym domu kamer monitorujących nasz ruch.

Wiele wskazuje na to, że tegoroczna jesień będzie bardzo gorąca, przynajmniej w kwestii premier związanych z innowacyjnymi technologiami. Czekamy z niecierpliwośica na to, co zaprezentuje nam Microsoft.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz