Micro USB i Lightning w jednym kablu

Jeden kabel który pozwoli ci naładować Samsunga Galaxy S7 i iPhone’a 6s? Istnieje takie cudo i możesz mieć je (prawie) za bezcen.

Apple od lat nic nie robi sobie z zaleceń Unii Europejskiej i nie chce przestawić się na kable micro USB w swoich smartfonach. Przez to ci, który posiadają zarówno z iOS-em jak i Androidem, muszą korzystać z dwóch różnych ładowarek. Na szczęście już wkrótce ten mały (trochę wydumany) koszmar może się skończyć.

Wszystko za sprawą „magicznego” kabla LMcable, który zaistniał na Kickstarterze. Ten gadżet zaprojektowano tak, by pasował zarówno do złącza Lightning jak i micro USB. Wystarczy odpowiednio obrócić wtyczkę, by dopasować ją do urządzenia, które chcemy naładować:

W przedsprzedaży kable były dostępne już za 13 australijskich dolarów, ale pula tych gadżetów bardzo szybko się wyczerpała i dziś za LMcable trzeba zapłacić co najmniej 21 dolarów (ok. 60 zł). Dość drogo jak na jeden kabel, ale w porównaniu do cen produktów Mad for iPhone i tak nie mamy powodu do narzekań. A skoro już przy tej magicznej naklejce jesteśmy – twórcy LMcable przyznali w rozmowie z dziennikarzami The Verge, że ich pomysł na uniwersalny kabel z pewnością nie przypadnie marketingowcom od Apple, dlatego nawet nie będą aplikowali do otrzymania tego certyfikatu. W końcu nawet bez niego ich kabel będzie w pełni funkcjonalny.

Jeśli chcesz zakończyć małą wojnę Androida z iOS-em na własnym, domowym podwórku, wejdź na stronę Kickstartera i zainwestuj w to małe cudo. O finał zbiórki nie musisz się martwić: na miesiąc przed jej zakończeniem uzbierano 20-krotność sumy potrzebnej do sfinalizowania akcji.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz