Mercedes staje się inteligentny

Prędzej czy później musiało do tego dojść – nowe Mercedesy dogadają się z asystentami głosowymi.

Do niedawna system inteligentnego domu rządził wyłącznie tym, co znajdowało się w naszym – nomen omen – domu, ale wkrótce technologia ta wkroczy również do branży motoryzacyjnej. Choć czołowi producenci samochodów od dawna zapowiadają, że ich auta będą bardziej „inteligentne”, do tej pory niezbyt dobrze wywiązywali się z tej obietnicy. Mercedes-Benz chce to zmienić, dlatego wprowadza usługę mbrace, dzięki której samochody z roczników 2016 oraz 2017 będą mogły współpracować z asystentami głosowymi Alexa oraz Google Assistant.

Jak to zwykle bywa w przypadku tak innowacyjnych rozwiązań, w pierwszej kolejności skorzystają z nich klienci w Stanach Zjednoczonych, którzy za taką przyjemność zapłacą 199 dolarów w skali roku. Na szczęście Mercedes przewidział dość długi okres próbny, klienci będą mogli za darmo przetestować działanie mbrace przez pół roku. Aby skorzystać z usługi, klienci muszą posiadać odpowiednie auto oraz aktywne konto Mercedes Me.

Już na początku roku koncern wypuścił krótki film promocyjny, który prezentuje współpracę auta z systemem inteligentnym od Google:

Dziś to, co widzieliśmy na filmie, staje się rzeczywistością, a posiadacze Mercedesów mogą wykorzystywać asystentów głosowych do zdalnego uruchamiania swojego auta oraz kontroli systemu inteligentnego bezpośrednio z jego kabiny. O ile oczywiście klient jest mieszkańcem Stanów Zjednoczonych. Na szczęście koncern nie pozostawia klientów ze Starego Kontynentu na lodzie i zapowiada, że już wkrótce otrzymają dostęp do tego systemu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz