Meizu M5c – Lumia naszych czasów

Ten telefon przywodzi nam na myśl Nokie sprzed lat.

Pamiętasz ten czas, kiedy marka Lumia należała do Nokii? Na rynku pojawiały się kolorowe, urocze i charakterystyczne telefony obleczone w poliwęglanową obudowę, które miały tylko jedną, ale bardzo poważną wadę. Pracowały na Windowsie Phone, systemie który już dawno został spisany na straty.

Skoro wróciła Noka 3310, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przywrócić światu te kolorowe Lumie. Co prawda nie pojawią się pod marką Nokia i nie będą nazywane Lumiami, ale wyglądają łudząco podobno do tych sprzętów. Poznaj M5c, telefon zaprojektowany przez chińską firmę Meizu.

Ten smartfon również został obleczony w poliwęglanową obudowę, a do sklepu trafi w kilku wersjach kolorystycznych: czerwone, niebieskiej, różowej i (nieco mniej charakterystycznej) czarnej. Na szczęście pracownicy Meizu nie popełnili błędu Nokii i ich telefon będzie pracował na mocno zmodyfikowanym Androidzie z nakładką Flyme 6 OS. Z punktu widzenia specyfikacji będzie to klasyczny średniak: pracuje pod kontrolą czterordzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,3GHz, ma 2 GB RAM, 16 GB na  przechowywanie danych, 5-calowy ekran Full HD, aparat o rozdzielczości 8 mpx oraz dość pojemną baterię 3000 mAh. Na razie nie wiadomo, ile przyjdzie nam za niego zapłacić.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz