Marynarka pogrywa na Xboksie

Amerykańscy marynarze będą sterowali okrętem podwodnym za pośrednictwem kontrolera od Xboksa.

Być może za kilkanaście lat marynarze będą operowali całą łodzią podwodną za pośrednictwem kilku przycisków na kontrolerze do Xboksa, siedząc wygodnie w gamingowym fotelu, ale dziś wykorzystują go wyłącznie do obsługi jednego urządzenia – masztu fotonicznego. W największym skrócie urządzenie to jest elektronicznym odpowiednikiem klasycznego peryskopu, dzięki niemu marynarze mogą rozglądać się po głębinach wód. Kiedy projektowano najnowszy okręt podwodny klasy Virginia, USS Colorado, zakładano, że maszty będą obsługiwane za pośrednictwem autorskiego systemu sterującego. Jednak ostatecznie zdecydowano się na wykorzystanie klasycznych padów od Microsoftu.

Choć może wydawać się zabawne, że żołnierze wykorzystują najzwyklejszego pada do obsługi tak zaawansowanych urządzeń, w procesie projektowania okazało się, że kontrolery Microsoftu będą nie tylko tańsze, ale i łatwiejsze w obsłudze – marynarze doskonale znają ten sprzęt, dzięki czemu szybko będą mogli opanować obsługę masztów fotonicznych.

Wszystko wskazuje zatem na to, że długie godziny spędzone przy konsoli mogą w przyszłości zaowocować intratną posadką. Kto wie, być może za kilka lat w zawodach przyszłości jednym z wymagać będzie doskonała obsługa kontrolerów do konsol?

PODOBNE POSTY

Odpowiedz