Mariaż smartfona i kamery 360

Znudziły ci się klasyczne aparaty smartfonowe? Spójrz, ten telefon nakręci filmy sferyczne.

Przywykliśmy do posiadania smartfonów, które mogą konkurować z prostymi aparatami kompaktowymi. Z roku na rok korporacje starają się prześcignąć konkurencję ulepszając fotograficzne zdolności swoich urządzeń; lepsze matryce, doskonalsza matryca czy zastosowanie dwóch obiektywów – wszystko to niknie przy tym, co oferuje ProTruly Darling.

Darling już na pierwszy rzut oka wyróżnia się pośród konkurencji, przykuwając wzrok dwoma wielkimi obiektywami umieszczonymi z przodu i z tyłu urządzenia. To dzięki nim zaoferuje klientom to, czego nie ma nikt inny – możliwość wykonywania zdjęć sferycznych przy pomocy aplikacji smartfonowej.

Obiektywy współpracują ze sobą składając dwa fotografowane lub nagrywane obrazy w jeden 360-stopniowy, który może być odtwarzany za pośrednictwem gogli VR. Zapomnij o malutkich kamerach sferycznych produkowanych przez Ricoha, LG czy Samsunga, po co ci oddzielna kamera sferyczna, skoro możesz mieć ją w swoim telefonie, a filmy i zdjęcia publikować tuż po nagraniu na Facebooku i YouTubie, bez konieczności synchronizowania kamery ze smartfonem?

Niestety, sprzęt nie trafi najprawdopodobniej do powszechnej sprzedaży, ProTruly będzie go sprzedawać wyłącznie na terenie Chin w cenie wahającej się od 600 do 1300 dolarów, w zależności od wybranego modelu. Pod obudową znajdziemy całkiem przyzwoite podzespoły, którym jednak dość daleko do standardów wyśrubowanych przez najlepsze konstrukcje Samsunga, LG czy Apple. Sercem telefonu będzie procesor od MediaTeka wsparty 4 GB pamięci RAM, a 5,5-calowy ekran będzie pracować w rozdzielczości 1080p. Całość napędzi bateria o pojemności 3560 mAh, którą naładujemy za pośrednictwem złącza USB-C.

Droższy model będzie wyróżniał się przede wszystkim wykonaniem, obudowa zostanie obleczona w skórę, przyozdobiona złotem oraz czterema inkrustowanymi diamentami. Aż szkoda, że te cuda od ProTruly nie trafią do powszechnej dystrybucji.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz