Magiczny, inteligentny kalendarz

Nie tylko czytniki e-booków mogą mieć inteligentne strony – spójrz na ten kalendarz.

Jeśli ktoś w dobie urządzeń mobilnych powie ci, że udoskonalił kalendarz ścienny, prawdopodobnie zaśmiejesz mu się prosto w twarz. Ale zanim zbłaźnisz się przed pomysłowym wynalazcą, zobacz, czym jest Magic Calendar i dlaczego warto mieć na niego oko.

Japoński oddział Google zaprezentował dość nietypowy kalendarz opracowany przez projektanta Kosho Tsuboi. Magic Calendar doskonale łączy w sobie tradycyjną formę z nowoczesnymi rozwiązaniami, jest jednocześnie prosty i pomysłowy. Głównym elementem konstrukcyjnym jest wielki płat e-papieru, który do złudzenia przypomina zwykłą kartkę, ale potrafi wyświetlać cyfrowe treści. Na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny kalendarz, ale dzięki możliwości sparowania go ze smartfonem, możesz zdalnie uzupełniać w nim nadchodzące wydarzenia, albo przekazywać notatki najbliższym członkom rodziny.

Magic Calendar jest zachwycająco prosty, a co najważniejsze, wkrótce może trafić do powszechnej dystrybucji. Choć został stworzony w ramach programu Android Experiment i mógł skończyć swój żywot na etapie wczesnego prototypu, ludzie z Google zainteresowali się nim i dali zielone światło do dalszych prac nad tym projektem.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz