Łóżko bezpieczeństwa

Nie, to nie jest nowy gadżet dla masochistów i pracowników szpitali psychiatrycznych, to kapsuła, która pomoże ci przetrwać trzęsienie ziemi.

Wyobraź sobie, że wszystko wokół ciebie zaczyna się trząść, synapsy w twoim małym móżdżku szybko łączą fakty i otrzymujesz komunikat: Zagrożenie! Trzęsienie ziemi! Uciekaj!. Jeśli akurat siedziałeś przed telewizorem, masz szansę zareagować i uciec lub schować się przed niebezpieczeństwem. Gorzej będzie, jeśli trzęsienie zacznie się podczas snu. Na szczęście są pomysłowi internauci.

Łóżko antywstrząsowe to niecodzienny wynalazek, który pomoże przetrwać niespodziewane trzęsienie ziemi. W ramie łóżka schowano zapasy wody i apteczkę, a gdy mechanizm tej kapsuły wykryje wstrząsy – automatyczne zapadki spuszczą cię do wnętrza skrzyni i zatrzasną wieko, dzięki czemu ochronią cię przed walącymi się ścianami.

Nie wiadomo, kto wpadł na ten pomysł, ale serwis Gizmodo sugeruje, że jest on autorstwa chińskiego wynalazcy Wang Wenxi, który opatentował podobną skrzynię już w 2010 roku, a pierwsze prototypy zaprezentował na YouTubie dwa lata później:

Na całe szczęście w Polsce nie będziemy musieli przetestować podobnych urządzeń na własnej skórze: jedyne trzęsienia ziemi, które nam zagrażają, to te polityczne; niestety nawet najsprytniejsze łóżko nie poradzi sobie z ich konsekwencjami.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz