Logitech prezentuje nową kamerę konferencyjną

Autor 12/06/17 Praca Brak komentarzy

Firma Logitech zaprezentowała Logitech MeetUp – zaawansowaną kompaktową kamerę konferencyjną typu all-in-one dla małych pomieszczeń.

Instalacja MeetUp jest prosta i szybka – wystarczy podłączyć urządzenie do komputera za pośrednictwem kabla USB i można rozpoczynać spotkanie. Kamera współpracuje z dowolnym oprogramowaniem do wideokonferencji oraz usługami w chmurze, takimi jak Skype for Business i Cisco Jabber. Kamera obsługuje również aplikacje partnerów programu Logitech Collaboration Program – BlueJeans, Broadsoft, LifeSize Cloud, Vidyo i Zoom.

Logitech MeetUp oferuje 120-stopniowe pole widzenia, z możliwością rozszerzenia obszaru o dodatkowe 25 stopni w poziomie. Szeroki kąt w połączeniu z obiektywem firmy Logitech, technologią UltraHD 4K oraz trzema skonfigurowanymi fabrycznie ustawieniami zapewnia wysoką jakość połączeń wideo. Kamerę wyposażono również w zintegrowaną obsługę dźwięku, przystosowaną do akustyki małych pomieszczeń.

W kompaktowej konstrukcji znalazły się trzy mikrofony z technologią redukcji szumów oraz głośnik z funkcją usuwania echa akustycznego, co przekłada się na wyraźny, czysty dźwięk. MeetUp współpracuje również z oprogramowaniem Microsoft Cortana dla systemu Windows 10, dzięki czemu można sterować urządzeniem za pomocą poleceń głosowych. Ponadto po podłączeniu do kamery mikrofonu rozszerzającego możliwe jest prowadzenie wideokonferencji dla więcej niż 8 osób.

Dodatkowo Logitech wprowadził aplikację ConferenceCam Soft Remote, która umożliwia zdalne kontrolowanie Logitech MeetUp z poziomu tabletu lub smartfona, w ten sam sposób jak za pośrednictwem pilota. ConferenceCam Soft Remote jest kompatybilne z systemami Android oraz iOS. Darmowa aplikacja będzie dostępna od lipca w sklepach Google Play i App Store.

Logitech MeetUp pojawi się w sprzedaży w lipcu 2017 roku. Klienci biznesowi będą mogli zakupić urządzenie u dedykowanych dystrybutorów oraz na stronach Amazon.com i Logitech.com w  cenie 4899 zł. W sprzedaży dostępny będzie również mikrofon rozszerzający do Logitech MeetUp w cenie 1059 zł.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz