Lodowy Lexus NX

Lexus lubi bawić się swoimi samochodami i tworzyć nietypowe produkty. Tym razem inżynierowie firmy postanowili zastąpić klasyczne koła bryłami lodu.

Sztuka motoryzacyjna nie musi mieć użytkowej formy, z czego doskonale zdają sobie sprawę specjaliści ds. promocji Lexusa. Firma postanowiła wyposażyć Lexusa NX w lodowe, świecące koła, które uniosą tę ciężką bestię. Do współpracy przy nietypowym projekcie zaproszono brytyjskich rzeźbiarzy specjalizujących się w formowaniu lodu. W pierwszej fazie projektu dokładnie zeskanowano koła z modelu NX, by ułatwić artyście pracę  w kruchej, lodowej materii. Aby koła nie rozpuściły się od razu po założeniu na osie, przez pięć dni schładzano auto w temperaturze -30°C. Tak przygotowane mogło wyjechać z ukrycia:

Musimy przyznać, że Lexus wywiązał się z postawionego sobie wyzwania doskonale: lodowy Lexus NX wygląda niesamowicie, a jego zmrożone koła bez problemu unoszą blisko dwutonowe auto. Podczas mroźnej zimy zrobiłby furorę wśród wszystkich twoich kumpli, ale raczej unikaj przejażdżek w letnie dni – zanim zdążysz wyjechać na miasto, koła zdążą wyparować.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz