LG zrobi zegarki dla Google

Android Wear 2.0 zadebiutuje już wkrótce. A wypromuje go LG.

Evan Blass, znany przede wszystkim z udostępniania przecieków z branży technologicznej na Twitterze (@evleaks), podzielił się informacjami na temat najnowszych inteligentnych zegarków od LG (Watch Sport orazWatch Style), które będą wyposażone w system Android Wear 2.0. Okazuje się, że mogą być to urządzenia od miesięcy zapowiadane przez Google. Wyszukiwarkowy gigant mógł zlecić LG opracowanie wzorcowych urządzeń dla nowego systemu operacyjnego. A ten ma ujrzeć światło dzienne już 9 lutego.

Pierwszy z nich, Watch Style, będzie zegarkiem budżetowym z 1,2-calowym ekranem o rozdzielczości 360×360 pikseli, 512 MB pamięci RAM 4GB pamięci, baterią o pojemności 240 mAh oraz modułami Bluetooth oraz Wifi. Większy, 1,38-calowy model Sport z ekranem o rozdzielczości 480×480 pikseli, będzie znacznie bardziej nowoczesnym urządzeniem. Wyposażony zostanie w moduły LTE, GPS, pulsometr oraz układ NFC współpracujący z aplikacją Android Pay. Do dyspozycji otrzymamy także 768 MB pamięci RAM oraz pojemniejszą baterię 430 mAh. To ten drugi model będzie wyznacznikiem nowej jakości gadżetów do noszenia.

Blass zdradził przy okazji, że urządzenia trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już dzień po oficjalnej prezentacji, 10 lutego. W ciągu dwóch kolejnych miesięcy pojawi się także na innych rynkach, m.in. w Europie po prezentacji na targach MWC w Barcelonie.

Źródło, zdjęcie

PODOBNE POSTY

Odpowiedz