LG zaprezentuje na targach CES nową linię głośników

W tym roku LG stawia na głośniki inteligentne – te sprzęty wkrótce zawalczą o naszą uwagę.

Na zbliżających się targach CES 2018 firma LG zaprezentuje najnowszą linię produktów audio klasy premium. Najważniejszą innowacją wprowadzoną w tym roku będzie technologia firmy Meridian Audio, która sprawi, że brzmienie głośników będzie cieplejsze i bardziej naturalne.

Dźwięk ze wszystkich stron
Nowy soundbar SK10Y może pochwalić się mocą wyjściową 550W oraz obsługą technologii Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie dźwięku kanałowego w układzie 5.1.2. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest odwzorowywanie „obiektów dźwiękowych”, które mogą być precyzyjnie rozmieszczone w dowolnych punktach przestrzeni. Sprawia to, że dźwięk dociera do użytkownika ze wszystkich stron, także z góry. Słuchając muzyki i filmów za pośrednictwem tego sprzętu odniesiemy wrażenie, że znajdujemy się w samym centrum akcji. Aby ze wszystkich stron otoczyć słuchaczy silnym i bogatym dźwiękiem, w SK10Y zastosowano kilka głośników, w tym dwa skierowane do góry. W celu dostosowania sprzętu do wysokości pomieszczenia użytkownicy mogą regulować natężenie dźwięku emitowanego przez głośniki skierowane do góry.

W tym miejscu warto zauważyć, że firma Meridian Audio jest znana z pionierskich rozwiązań umożliwiających odtwarzanie dźwięku o najwyższej jakości oraz traktowana jest jako ekspert w dziedzinach cyfrowego przetwarzania sygnałów i psychoakustyki. Współpraca z LG zaowocowała zastosowaniem w SK10Y między innymi technologii Bass and Space, pozwalającej na otoczenie użytkowników bogatym dźwiękiem o najwyższej jakości. Dzięki temu do słuchaczy dociera on cieplejszy i bardziej realistyczny, niezależnie od miejsca, w którym siedzą.

Opracowana przez Meridian funkcja Height Elevation pozwala na uzyskanie wrażenia, że dźwięk dociera znad systemu soundbar, tzn. z poziomu ekranu, co przekłada się na lepszą słyszalność dialogów oraz czystsze brzmienie muzyki. Dodatkowo SK10Y odtworzy bezstratne pliki audio, pracuje z pasmem przenoszenia do 40kHz i wyposażono go w funkcję podwyższania jakości dźwięku ze standardowych formatów do poziomu odpowiadającego próbkowaniu 24 bit/192Hz.

Urządzenie jest też wyjątkowo wygodne w użyciu i może być łatwo podłączane do serwerów multimedialnych, głośników oraz innych inteligentnych urządzeń zgodnych z technologią Chormecast. Aby rozpocząć odtwarzanie piosenki, podcastu lub klipu audio z serwera streamingowego, wystarczy użyć polecenia zaczynającego się od „Ok Google”.

Przenośne głośniki na każdą okazję
Przenośne głośniki LG z serii PK można  mieć zawsze przy sobie. Urządzenia mają przykuwać naszą uwagę wysoką jakością dźwięku oraz nastrojowym podświetleniem. Głośniki wykorzystują rozwiązania Meridian Audio poprawiające brzmienie niskich tonów oraz optymalizujące odtwarzanie mowy i partii wokalnych. Seria PK będzie zgodna ze standardem Apt-X HD Bluetooth pozwalającym na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie 24-bitowej muzyki z zachowaniem jakości bliskiej oryginałowi. Dzięki funkcji Dynamic Party Lighting sprzęt może dostarczać też dodatkowych wrażeń wizualnych, rozbłyskując w rytm muzyki.

Wspaniałe brzmienie i Asystent Google
Targi CES 2018 będą dla LG okazją do zaprezentowania pierwszego urządzenia audio klasy premium wyposażonego w sztuczną inteligencję – głośnika LG ThinQ z wbudowanym Asystentem Google. Sprzęt umożliwi głosowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG, np. można go skonfigurować w taki sposób, aby użytkownik mógł włączać lub wyłączać oczyszczacz powietrza wypowiadając polecenie zaczynające się od słów „OK Google”. Dodatkowo dzięki technologiom Meridian Audio głośnik gwarantuje najwyższą jakość dźwięku (wykorzystuje m.in.  funkcję High Resolution Audio do odtwarzania bezstratnych plików audio).

Głośniki stworzone na imprezę
Z myślą o miłośnikach imprez projektanci LG przygotowali zintegrowane systemy o dużej mocy, dochodzącej nawet do 1800 W. Sprzęty z tej kategorii wyposażono w rozwiązania pomagające ożywić atmosferę każdej imprezy, w tym m.in. funkcję DJ, tryby karaoke, czy efekty świetlne. Głośniki mają wytrzymałą konstrukcję, intuicyjną obsługę oraz interfejsy zapewniające swobodę pobierania lub strumieniowego przesyłania muzyki.

Soundbar, przenośne głośniki, systemy głośnikowe o dużej mocy, oraz innowacyjny głośnik LG ThinQ zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas tegorocznych targów CES, które odbędą się w Las Vegas.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz