LG zaprasza do współtworzenia G5

Do niedawna smarfony kojarzyły nam się z zamkniętym, skończonym sprzętem – zwłaszcza te od Apple – ale LG chce namieszać na rynku.

LG G5 to pierwszy powszechnie dostępny telefon modułowy, który w ciągu kilku chwil można przeobrazić w zupełnie nowe urządzenie, wystarczy wysunąć dolną część obudowy i włożyć inny moduł, który przekształci sprzęt w prosty aparat kompaktowy czy odtwarzacz muzyki dla melomanów. Ale to dopiero początek: LG chce, by telefon był modyfikowany nie tylko przez twórców aplikacji ale także modułów od firm trzecich.

 

W tym celu firma odpali witrynę lgfriends.com 18 kwietnia, na której będzie informować o sklepach, które oferują alternatywne moduły dla LG G5. Przedstawiciele koreańskiego koncernu walczą jednocześnie o zainteresowanie zewnętrznych podmiotów produkcją wspomnianych modułów. LG nie chce mieć na nie monopolu, oddaje do dyspozycji samą technologię i daje producentom wolną rękę: to oni zdecydują, co z nią zrobią.

Project Ara od Google tak długo czekał w zamrażalce, że w końcu ktoś musiał po niego sięgnąć i wprowadzić podobne rozwiązanie na rynek masowy. Na głęboką wodę rzucili się wizjonerzy z LG i nie zdziwimy się, jeśli dzięki modelowi G5 uda im się znacząco zwiększyć swój udział w rynku mobilnym.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz