LG wprowadza na rynek nowe telewizory SUPER UHD

W najbliższych dniach na polskim rynku zadebiutuje nowa linia telewizorów SUPER UHD od LG wyposażona w matryce oparte na nowych rozwiązaniach technologii Nano Cell.

Nazwa Nano Cell pochodzi od materiału zawierającego absorbujące światło nanocząsteczki o średnicy ok. 1 nm, które zastosowano w filtrze barwnym najnowszych matryc LG. Panel z nanokropkami pozwala na ekstremalnie dokładne odwzorowanie kolorów przy jednoczesnej poprawie widoczności pod różnymi kątami widzenia. Osoby siedzące pod kątem 60 stopni nie dostrzegą różnic w odwzorowaniu kolorów na matrycy Nano Cell w porównaniu z tymi, którzy siedzą naprzeciwko telewizora. Dzięki temu ekrany wykonane w tej technologii można z powodzeniem produkować w bardzo dużych przekątnych i z możliwością wyświetlenia wysokich rozdzielczości.

Dodatkowo, położono większy nacisk na filtrowanie kolorów podstawowych, dzięki czemu wyświetlany obraz bardzo zbliżył się do tego, który stworzyli twórcy. Dla przykładu, kolor zielony na ekranach konwencjonalnych telewizorów może zawierać domieszkę fal świetlnych o innych długościach, przez co staje się wyblakły i nabiera żółtawych lub turkusowych odcieni. Precyzja odwzorowania barw przez najnowsze telewizory LG Super UHD została potwierdzona certyfikatem VDE wydanym przez niezależny Instytut Badań i Certyfikacji urządzeń elektronicznych.

Linia Super UHD od LG na rok 2017 charakteryzuje się technologią ULTRA Luminance, która sprawia, że szczegóły w jasnych obszarach obrazu są jeszcze wyraźniejsze. Nowe telewizory są w stanie wyświetlić wszystkie formaty zapisu w technologii HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma), a także preferowany przez najlepsze studia filmowe standard Dolby Vision, odwzorowujący kolory zgodne z zamierzeniem twórców, klatka po klatce.

LG_Super_UHD_SJ810_6

Funkcja Active HDR oraz obsługa formatu Dolby Vision sprawia, że telewizory są w stanie wyświetlić treści HDR nowej generacji, tworzone z myślą o uzyskaniu bogatych szczegółów zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach. Active HDR przetwarza obraz HDR i SDR klatka po klatce i dynamiczne wstawia dane, które podwyższają jakość wyświetlanych treści. To innowacyjne rozwiązanie pozwala zwiększyć jasność wybranych obszarów, podwyższyć współczynnik kontrastu i tym samym uzyskać lepszą widoczność detali. Dzięki temu telewizory LG są w stanie zagwarantować najwyższą jakość obrazu niezależnie od źródłowego formatu HDR: z metadanymi dynamicznymi, statycznymi czy bez metadanych.

Intuicyjność przede wszystkim

Udoskonalona wersja systemu webOS, która znalazła się we wszystkich telewizorach LG klasy Premium, oferuje jeszcze bogatszy wybór treści, szybszy dostęp i łatwiejsze sterowanie. WebOS 3.5 w połączeniu z ulepszonym pilotem Magic Remote oraz rozwiązaniem Magic Link pozwala na wygodną i intuicyjną obsługę. Użytkownicy mogą przypisać aplikacje ulubionych dostawców do przycisków numerycznych. Naciskając jeden z nich, można szybko przejść do usług, takich jak Netflix lub Amazon Prime Video i korzystać z szerokiej oferty atrakcyjnych treści 4K. Dzięki funkcji Magic Link możliwe jest wyświetlanie kanałów YouTube, programów TV oraz informacji o bohaterach – bez konieczności wpisywania szukanych słów.

W nowej wersji platformy Smart TV od LG funkcja Magic Zoom pozwoli  powiększyć oraz nagrać dowolny fragment ekranu, a odtwarzacz muzyczny wyświetli tryb pełnoekranowy wraz z zsynchronizowanym tekstem utworów. WebOS 3.5 ma także  funkcję LG Sound Sync, dzięki której można bezprzewodowo podłączyć do telewizora głośnik, zestaw słuchawkowy lub inne urządzenie Bluetooth.

Sugerowane ceny detaliczne

86SJ95V – 34 999 zł
75SJ95 – 17 999 zł
65SJ95 – 15 999 zł
55SJ95 – 10 999 zł
65SJ 85 – 13 999 zł
55SJ85 – 8 999 zł
65SJ81 – 11 999 zł
55SJ81 – 7 999 zł
65SJ80 – 10 999 zł
55SJ80 – 6 999 zł

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz