LG V40 z pięcioma obiektywami

Kolejny smartfon od LG może mieć rekordową liczbę obiektywów.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że współczesne smartfony z najwyższej półki próbują przyciągnąć uwagę klienta głównie rozbudowanymi układami optycznymi. Projektanci LG doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego postanowili nie owijać w bawełnę i wypuścić na rynek telefon, który zawstydzi pod tym kątem wszystkich konkurentów. Jeśli wierzyć plotkom, LG V40 będzie wyposażony aż w 5 matryc. A to jeszcze nie koniec jego możliwości.

Choć na razie o następcy modelu V30 krążą wyłącznie plotki i do jego premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, już teraz rozpoczął się festiwal spekulacji. Dziennikarze Android Police twierdzą, że dotarli do dobrze poinformowanej osoby znającej plany LG względem ich kolejnego smartfona. Jego największą zaletą mają być wspomniane wcześniej aparaty, których będzie aż pięć, a co najmniej dwa znajdą się z przodu obudowy. W związku z tym możemy spodziewać się, że firma wprowadzi usprawniony system rozpoznawania twarzy, przechwytującym obraz trójwymiarowy. Takie rozwiązanie ma być znacznie bezpieczniejsze niż system bazujący wyłącznie na płaskim obrazie.

Jeśli przecieki upublicznione przez Android Police okażą się prawdą, model V40 będzie drugim – po Huawei P20 – smartfonem na rynku korzystającym z potrójnego głównego układu optycznego. Na razie nie wiemy jeszcze, z jakich obiektywów będzie się składał, ale możemy przypuszczać, że obok teleobiektywu zobaczymy soczewkę superszerokokątną oraz obiektyw pozwalający korzystać z zooma optycznego.

Sercem urządzenia będzie najnowszy procesor Qualcomma, Snapdragon 845, a pod obudową znajdziemy także pocztwórny przetwornik cyfrowo-analogowy znany m.in. z modelu LG G7.

Data premiery oraz cena urządzenia pozostają na razie tajemnicą.

Odpowiedz