LG Q7 – średniopółkowiec ze sztuczną inteligencją

LG wprowadza na rynek smartfon Q7 – model klasy średniej, w którym znajdziemy kilka rozwiązań z segmentu premium.

Budżetowy LG Q6 zadebiutował w roku 2017 i zdobył popularność dzięki wprowadzeniu rozwiązań znanych z topowych urządzeń. Model Q7 został opracowany zgodnie z tą samą koncepcją, dlatego w tym średniopółkowcu znajdziemy m.in. tryb portretowy, funkcję QLens, system dźwięku przestrzennego DTS:X 3D, 3 GB pamięci RAM, 32 GB na przechowywanie danych a także czytnik linii papilarnych na tylnej ściance obudowy.

Przedni aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 8 Mpx i obiektyw o polu widzenia 80 stopni. Nowością w  Q7 jest tryb portretowy umożliwiający wykonywanie zdjęć selfie z artystycznym efektem rozmytego tła (bokeh). Ponadto tylny aparat o rozdzielczości 13 Mpx i jasności f2.2 jest wyposażony w autofokus z detekcją fazy, który jest o 23 procent szybszy od tradycyjnej regulacji ostrości, dzięki czemu fotoamatorom nie umknie już żadna okazja do wykonania wspaniałego zdjęcia.

Funkcja QLens dotychczas była dostępna tylko w smartfonach LG klasy Premium. Poszerza ona zakres zastosowań aparatu poprzez analizę obrazu przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji, pozwalając użytkownikom na wyszukiwanie obrazów oraz wygodne zakupy w sklepach internetowych. Aby uzyskać informacje o przedmiocie, wystarczy sfotografować go przy użyciu funkcji QLens. Dzięki temu otrzymujemy oferty danego produktu lub jemu podobnych, w sklepach internetowych. Dzięki QLens można też korzystać z wyszukiwania obrazów, aby wyświetlić pasujące lub podobne zdjęcia potraw, ubrań i celebrytów lub charakterystycznych obiektów, takich jak budynki i pomniki. Co więcej, Q7 jest też pierwszym urządzeniem w tej klasie cenowej, które jest wyposażone w system dźwięku przestrzennego DTS:X dostarczający głośniejszy i bogatszy dźwięk przestrzenny w filmach, muzyce i grach.

Ze względu na konstrukcję ze szklanym panelem 2.5D Arc Glass o zaokrąglonych krawędziach, smartfon  dobrze leży w dłoni i pozwala na łatwą obsługę jedną ręką. Dzięki metalowemu korpusowi, metalowej ramce oraz wodoszczelnej i pyłoszczelnej obudowie o stopniu ochrony IP68, smartfon jest zabezpieczony przed przypadkowymi uszkodzeniami podczas aktywnego użytkowania. Solidna konstrukcja jest jedną z najmocniejszych cech Q7, dzięki niej smartfon pomyślnie przeszedł 14 testów wytrzymałości określonych w normie MIL-STD 810G, stosowanej przez armię USA przy ocenianiu odporności sprzętu na trudne warunki środowiskowe.

LG Q7 dostępny będzie w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych:  czarnym New Aurora Black i lawendowym Lavender Violet w sugerowanej cenie detalicznej 1499 złotych.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz