LG pomoże firmie HERE rozwijać samochody autonomiczne

Autor 29/12/17 Nauka Brak komentarzy

Współpraca obu firm będzie polegała na wdrożeniu systemów telematycznych do inteligentnych samochodów.

Przedstawiciele LG poinformowali o podjęciu współpracy z firmą HERE, dostawcą cyfrowych map do nawigacji oraz lokalizacji. Dzięki temu strategicznemu partnerstwu powstaną nowoczesne rozwiązania telemetryczne usprawniające działanie inteligentnych samochodów. Współpraca ma zaowocować stworzeniem bezpiecznego centrum przesyłania danych zarówno dla wysoce zautomatyzowanych, jak i w pełni autonomicznych pojazdów.

Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że LG od roku 2013 zajmującą pozycję lidera ogólnoświatowego rynku telematycznego, z czego wielu konsumentów może nie zdawać sobie sprawy. HERE jest zaś czołowym dostawcą cyfrowych map oraz usług lokalizacyjnych dla branży motoryzacyjnej, które znalazły się w ponad 100 milionach pojazdów jeżdżących na całym świecie. Ponadto, wraz z producentami samochodów, pracuje nad precyzyjną, opartą na chmurze, mapie HD Live Map, która komunikuje się z systemami wspomagania kierowcy ADAS oraz funkcjami zautomatyzowanego kierowania pojazdem.

HD Live Map, którą LG chce zastosować we wspólnie opracowanym rozwiązaniu skierowanym do producentów samochodów, analizuje (wykorzystując zainstalowane w pojeździe czujniki, kamery, itp.) drogę i jej otoczenie oraz rozpoznaje wszystkie elementy istotne dla kierowania pojazdem, takie jak oznaczenia pasów ruchu, znaki stop, przejścia dla pieszych, znaki ograniczeń prędkości, czy sygnalizatory świetlne.

Rozwiązania telematyczne LG współpracują z różnorodnymi technologiami, od GPS i Bluetooth po Wi-Fi i sieci komórkowe. Inżynierowie koreańskiego producenta prowadzą intensywne prace nad produktami 5G, które idealnie nadają się do zastosowań w pojazdach autonomicznych nowej generacji. Dzieje się tak, ponieważ w porównaniu do sieci LTE pozwalają na zwiększenie prędkości przesyłania danych o 300 – 400%, jednocześnie redukując 10-krotnie ewentualne opóźnienia.

W niedalekiej przyszłości, systemy telematyczne odegrają kluczową rolę jako centrum przesyłania danych dla pojazdów autonomicznych. Czujniki, takie jak kamery, radar i lidar, wchodzące w skład systemu ADAS, zbierają informacje o otoczeniu i przesyłają dane do chmury wraz z informacjami o znajdujących się w pobliżu pojazdach uzyskanymi za pośrednictwem technologii V2X (Vehicle-to-Everything). Wszystkie zgromadzone dane są wielokrotnie analizowane i przesyłane do systemów telematycznych w pojazdach, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do autonomicznego prowadzenia samochodów.

Informacja prasowa

Odpowiedz