LG i Valve stworzą gogle SteamVR

Valve stworzy kolejne gogle VR z producentem sprzętu mobilnego. Tym razem we współpracy z LG.

W zeszłym roku firma LG próbowała wbić się na rynek rzeczywistości wirtualnej goglami 360 VR oraz kamerą sferyczną 360 Cam. Dziś słuch po nich zaginął, ale nie znaczy to, że nikt nie pamięta o tych koreańskich gadżetach. Pomocną dłoń do firmy wyciągnęli ci, którzy wiedzą, jak wygląda rynek wirtualnej rzeczywistości.

Jeśli ktoś podejrzewał, że mariaż Valve i HTC jest wieczny, może się zaskoczyć. Twórcy kultowego Half-Life’a i platformy Steam zgłosili się do LG z propozycją nie do odrzucenia: chcą zaangażować korporację do stworzenia kolejny gogli VR, które funkcjonowałyby obok zestawu HTC Vive, który uważa się za najlepszy sprzęt do doświadczania wirtualnej rzeczywistości. Gogle LG stworzone z myślą o platformie SteamVR owiane są tajemnicą, nie znamy ani ich specyfikacji ani daty premiery, ale jak przekazują dziennikarze Ubergizmo, już wkrótce nasza ciekawość może zostać zaspokojona: podobno prototyp zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji GDC, która trwa od wczoraj do 3 marca.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wygląda zestaw VR opracowany przez LG i czym będzie różnić się od tego stworzonego przez inżynierów HTC. Mamy nadzieję, że różnice będą wizualne bądź marginalne, a współpraca Valve i LG została zawiązana wyłącznie po to, aby stworzyć realną konkurencję dla HTC Vive, aby wywołać wojnę cenową, obniżyć ceny gogli i w końcu spopularyzować wirtualną rzeczywistość na masową skalę.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz