LG G7 ze skanerem tęczówki

Kolejny supersmartfon od LG może skanować nasze tęczówki.

Biometria na dobre zadomowiła się na rynku urządzeń mobilnych, nic dziwnego, że projektanci od LG stale z nią eksperymentują. W dobie bezramkowych telefonów coraz częściej zastanawiamy się, czym zastąpić czytniki linii papilarnych i wiele wskazuje na to, że LG może postawić na skaner tęczówki. Tak przynajmniej wynika z patentu, do którego dotarli dziennikarze LetsGoDigital.

Dokument opisuje zaawansowany skaner tęczówki, który byłby wsparciem dla systemu rozpoznawania twarzy. Czujnik potrafi zidentyfikować użytkownika niezależnie od tego, ile światła dociera do jego oczu, co ma bezpośredni wpływ na wielkość tęczówki. Niestety, samo zastrzeżenie takiego rozwiązania nie oznacza, że LG wykorzysta ten patent w kolejnym supersmartfonie. Z drugiej strony firma powinna odpowiedzieć w jakiś sposób na system Face ID od Apple, który wykorzystuje iPhone X, jeśli chce uchodzić za innowacyjną firmę. Wykorzystanie skanera tęczówki w formie zabezpieczenia biometrycznego wydaje się dobrym pomysłem.

Nie wiemy jeszcze, kiedy zadebiutuje LG G7, choć wczesne plotki mówią o tym, że ujrzy on światło dzienne już w styczniu przyszłego roku, podczas targów CES 2018. Według przecieków ma on korzystać z najnowszego Snapdragona 845 oraz ekranu o takich samych proporcjach i rozdzielczości jak jego poprzednik.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz