LG G5 – wyciekła specyfikacja

LG G4 zawojował rynek i znalazł się w rękach wielu użytkowników, ale czas już zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać jego następca. Wyciekły już pierwsze informacje na jego temat

Za opublikowanie przecieku odpowiada chińska witryna Weibo, na łamach której podzielono się spodziewaną specyfikacją urządzenia oraz prawdopodobną datą jego zapowiedzi. Jeśli informatorzy mają rację, to smartfon LG G5 zostanie zaprezentowany już w lutym podczas targów Mobile World Congress 2016 w Barcelonie. Nie wiadomo jednak, czy data prezentacji urządzenia będzie zbieżna z datą jego premiery – o tym dowiemy się dopiero za kilka miesięcy. A co G5 kryje pod obudową?

Zacznijmy od tego, ze słuchawka ma być nieco większa od swojego poprzednika, smartfon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5,6″ (LG G4 miał wyświetlacz 5,5″).  Nie zmieni się za to rozdzielczość, firma doszła do wniosku, że stosowanie paneli 4K w tak małych urządzeniach mija się z celem i wyświetlacz 2K w zupełności wystarczy do wyświetlania materiałów w wysokiej rozdzielczości. Przyspieszy za to serce słuchawki, tym razem całość napędzi procesor Qualcomm Snapdragon 820. O Androidzie nic nie wspominano, ale spodziewamy się, że wszystkimi procesami będzie sterować najnowszy Marshmallow.

Podobnie jak w przypadku tegorocznego modelu, LG będzie chciało wypromować swoją nową słuchawkę dzięki bardzo zaawansowanemu aparatowi. Mówi się, że główny aparat przechwyci zdjęcia w rozdzielczości 21mpx a przedni w rozdzielczości 8mpx. Zagadką pozostają zaś główne funkcje, którymi LG będzie kusić klientów, niestety na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze poczekać – w najgorszym razie aż do lutowych targów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz