Lenovo wprowadza do Polski gogle VR dedykowane Gwiezdnym Wojnom

Już wkrótce rzeczywistość rozszerzona może wejść do mainstreamu. Wszystko dzięki Lenovo i wytwórni Disney.

Kiedy konkurencja próbuje sprzedać wizję nowej, immersyjnej rozgrywki – czy to w VR, czy w AR – zazwyczaj posługuje się ogólnikami i skupia się wyłącznie na prezentacji samego urządzenia. Firma Lenovo postanowiła podejść do tematu z innej strony – nawiązała współpracę z wytwórnią Disney i zareklamowała swoje gogle jako zestaw przeznaczony do gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Sprytny ruch, który nie mówi całej prawdy o tym urządzeniu.

Głównym elementem zestawu są gogle AR Lenovo Mirage, do których wkładamy naszego smartfona. To on będzie odpowiedzialny za generowanie obrazów rzucanych na szklany panel gogli. W zestawie otrzymamy także lokalizator, który umieszczamy na podłodze, w miejscu w którym będziemy grać. To z nim komunikuje się unikalny kontroler w kształcie miecza świetlnego, którym będziemy prowadzili wszystkie pojedynki w grze Jedi Challenges. Tytuł ten da nam dostęp do trzech mingier – walki na miecze świetlne, gry strategicznej oraz Holoszachów.

Walka na miecze świetlne przypomina pojedynki, które mieliśmy okazję oglądać na wielkim ekranie, a staniemy w szranki z takimi postaciami jak  Kylo Ren czy Lord Vader. To najbardziej dynamiczna minigra, w której liczy się przede wszystkim błyskawiczny refleks. W trybie strategicznym dowodzić siłami Republiki, Sojuszu Rebeliantów oraz Ruchu Oporu i odeprzemy wojska Separatystów, Imperium i Najwyższego Porządku. W tym trybie będziemy mogli podziwiać m.in. modele X-wingów, AT-AT i droidów bojowych. Ostatnia gra postawi nas nad planszą Holoszaków, która sprawdzi nasze umiejętności logicznego myślenia. Jak twierdzą twórcy, tak skonstruowana rozgrywka wystarczy nam na 12 godzin zabawy. A to jeszcze nie koniec.

Dlaczego zestaw ten wyróżnia się na tle konkurencji? Firma Lenovo podjęła odważny krok, aby reklamować go jako system współpracujący z jedną grą. To spora zaleta, bo od razu ukierunkowuje potencjalnych klientów na konkretny tytuł. Reklama takiego sprzętu jest znacznie prostsza, zwłaszcza że gogle ukazują się tuż przed premierą filmu Ostatni Jedi. Ale mimo iż gogle reklamowane są kultową sagą, w przyszłości będą w stanie współpracować także z innymi tytułami. Pozostaje tylko kwestią czasu, aż Lenovo podejmie współpracę z innymi twórcami, albo niezależni programiści sami napiszą aplikacje, która wykorzystają ten sprzęt.

Wydaje się, że firmy Disney i Lenovo znalazły doskonały sposób na wypromowanie technologii AR oraz zarobienie na marce Gwiezdnych Wojen. Wkrótce przedstawimy pełną recenzję tego urządzenia.

Zestaw Star Wars: Jedi Challenges jest kompatybilny z następującymi modelami smartfonów: moto z² force, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Google Pixel XL, Google Pixel and LG G6.

 

 

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz