Lenovo Miix 320 z odłączanym ekranem

Nowe hybrydowe laptopy Lenovo zaprojektowano z myślą o freelancerach.

W ostatnim dziesięcioleciu zarówno w UE, jak i w USA liczba osób mających dodatkowe zajęcie stale wzrastała. W USA zjawisko to dotyczy obecnie niemal 28 milionów osób. Choć pokolenie millenialsów nie wymyśliło takiego modelu pracy, to z łatwością przyswoiło sobie związany z nim styl życia.

Millenialsi i postmillenialsi, pokolenia dorastające wśród technologii zapewniających dostęp do internetu w dowolnym miejscu i czasie, należą do największej grupy osób łączącej różne formy pracy zarobkowej. Dzięki takim innowacjom jak wygodne w przenoszeniu komputery i łączność LTE Katie z Raleigh może uruchomić w serwisie Etsy sprzedaż ręcznie robionej biżuterii. Nowoczesne technologie pozwalają Bryanowi z Szanghaju sprzedawać swoje umiejętności graficzne start-upom w Berlinie, Peterowi z Amsterdamu oferować usługi tłumaczenia zagranicznym inwestorom, a Adrianowi z Paryża pisanie kolejnej powieści w pociągu, w drodze do pracy.

Konstrukcja Miix 320 z odłączanym ekranem to odpowiedź na potrzeby  osób, które szukają wszechstronnego urządzenia pozwalającego pracować także z dala od biurka. Wystarczy podłączyć klawiaturę z touchpadem do ekranu, aby wygodnie napisać artykuł na bloga, czy sporządzić budżet w arkuszu kalkulacyjnym.

Miix 320 wyposażono w procesor Intel Atom X5, układ graficzny Intel HD, do 4 GB RAM i do 128 GB pamięci. Użytkownicy chcący przemieszczać się z jak najlżejszym bagażem między spotkaniami na mieście, mogą odłączyć klawiaturę i zabrać ze sobą sam wyświetlacz z ekranem dotykowym o przekątnej 10.1″, rozdzielczości Full HD oraz z wbudowanymi głośnikami z technologią Dolby Advanced Audio.Dzięki funkcji Windows Continuum, interfejs w Miix 320 automatycznie dostosowuje swój wygląd w zależności od sposobu pracy – z klawiaturą lub jako tablet.

Miix 320 wyposażono także w mocny akumulator pracujący nawet do 10 godzin. Komputer zapewnia zadowalającą mobilność i przyzwoitą wydajność mając zaledwie 17,5 mm grubości i ważąc w całości 1,02 kg.

Jak twierdzą przedstawiciele Lenovo, elastyczny model pracy to nie tylko chwilowy trend, a raczej trwała zmiana. Konsumenci wymagają od swoich urządzeń coraz więcej, a urządzenia Lenovo z odłączanym ekranem mają odpowiadać na ich potrzeby, oferując takie funkcje nowej generacji, jak pióro cyfrowe z Windows Ink, uwierzytelnianie biometryczne z Windows Hello, porty zapewniające błyskawiczny transfer danych oraz inne rozwiązania usprawniające codzienną pracę.

Miix 320 z klawiaturą i Wi-Fi będzie dostępny w cenie 269 €, a model z klawiaturą i LTE w cenie od 399 €, oba urządzenia trafią do sklepów w kwietniu. Miix 320 z technologią Active Pen i 12-miesięcznym pakietem Microsoft Office 365 trafi do sprzedaży w lipcu tego roku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz