Lenovo Legion Y920 Tower – gamingowy komputer dla wymagających

Firmy Lenovo i Asetek wypuszczą na rynek zaawansowany komputer dla graczy wyposażony w system chłodzenia cieczą.

Podczas targów Gamescom 2017 firma Lenovo zaprezentowała gamingowy komputer zaprojektowany we współpracy z firmą Asetek, która specjalizuje się w produkcji układów chłodzących do komputerów. To dzięki nim Legion Y920 Tower zachwyci nie tylko wysoką wydajnością w grach, lecz także niezwykle cichą pracą.

Na chłodno w ogniu walki

Graczom najbardziej zależy na szybkości i wysokiej wydajności. Przetaktowanie gamingowego peceta może zapewnić graczom taktyczną przewagę nad przeciwnikiem, dlatego projektanci Lenovo połączyli możliwości Legion Y920 Tower w zakresie -przetaktowania procesora z opcjonalnym systemem chłodzenia cieczą. W tym sprzęcie możesz podkręcić podzespoły, aby zwiększyć stabilność liczby klatek na sekundę, grać płynniej, zredukować zakłócenia systemowe i obciążenie płyty głównej oraz zwiększyć niezawodność części komputera.

Pod względem mechanicznym system chłodzenia cieczą firmy Asetek działa podobnie do chłodnicy samochodowej. Płyn odprowadza ciepło z określonego obszaru i przenosi go do wymiennika ciepła. Chłodzenie cieczą było poprzednio technologią trudną w zastosowaniu ze względu na obecność płynu, rurek i bloków, które powodowały problemy natury konserwacyjnej. Firma Asetek wynalazła system chłodzenia w obwodzie zamkniętym, który zwiększa niezawodność układu bez pogarszania wydajności podzespołów. Umożliwia to lepsze chłodzenie procesora, cichsze działanie i dodatkową ochronę elementów komputera.

Płynna współpraca

Lenovo Legion Y920 Tower to pierwszy produkt Lenovo z technologią firmy Asetek. W Europie komputer z opcjonalnym, zintegrowanym systemem chłodzenia cieczą będzie dostępny w cenie od 2399 euro od października tego roku.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz