Lenovo i elastyczny laptop

Wszyscy czekamy na elastyczne smartfony. Ale zanim trafią na rynek, możemy poznać elastyczne laptopy.

Jak poinformowali dziennikarze serwisu The Verge, przedstawiciele Lenovo zaprezentowali podczas konferencji w Nowym Jorku projekt innowacyjnego laptopa przyszłości, który byłby wyposażony w elastyczny ekran. Innowacyjny byłby także sposób obsługi urządzenia – zabrakło w nim klasycznego gładzika, większość interakcji miałaby odbywać się za pośrednictwem komend głosowych bądź rysika dołączonego do zestawu. Ten nietuzinkowy sprzęt wygląda nadzwyczaj futurystycznie, nie można jednak wykluczyć, że prędzej czy później któraś firma zechce wprowadzić pomysł w życie.

Dziennikarze portalu wątpią, czy w najbliższej przyszłości takie urządzenia trafią do powszechnej sprzedaży i ciężko nie zgodzić się z ich stanowiskiem. W końcu wielkie korporacje od lat kuszą nas wizją smartfonów z elastycznym wyświetlaczem i jak na razie skończyło się na pobożnych życzeniach. Samsung obiecywał, że pierwsze tego typu urządzenia trafią do sprzedaży już w 2017 roku, ale nic nie wskazuje na to, aby korporacja miała dotrzymać tej obietnicy. W sensowność stworzenia takich urządzeń wątpią nawet pracownicy Samsung Display. Jeśli jedna z najbardziej rozwojowych branż nie była w stanie wprowadzić do powszechnego użytku elastycznej elektroniki, czy sztuka ta uda się branży laptopowej?

Z drugiej strony na korzyść Lenovo gra rozmiar laptopów, znacznie łatwiej stworzyć elastyczny sprzęt, jeśli mamy do dyspozycji większą przestrzeń roboczą na rozmieszczenie poszczególnych podzespołów.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz