Lenovo chce ulepszyć technologię VR

Firma Lenovo zaprojektowała nową kamerę dla wirtualnej rzeczywistości, model VR180.

Lenovo po raz kolejny sięgnęło po technologię Daydream, tym razem tworząc nową, kieszonkową kamerę do wirtualnej rzeczywistości, która pozwala w prosty i wygodny sposób robić zdjęcia, nagrywać filmy i strumieniować materiały VR na żywo. Urządzenie zaprojektowano od podstaw z myślą o nowym formacie wideo VR180 wprowadzanym w serwisie YouTube.

Jak zauważają przedstawiciele Lenovo, tworzenie wciągających i łatwych w przeglądaniu zdjęć oraz filmów VR powinno być priorytetowym celem producentów elektroniki. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest niewielka, kieszonkowa kamera, którą możesz mieć zawsze przy sobie.

Kamerę zoptymalizowano pod kątem standardu VR180 używanego w serwisie YouTube. Nagrania w tym formacie koncentrują się na tym wszystkim, co dzieje się przed użytkownikiem Materiały są rejestrowane w wysokiej rozdzielczości, aby dobrze wyglądały zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych. Ponadto można je także łatwo dostosować pod gogle Cardboard, Daydream i PSVR. Ciekawą funkcją wydaje się także możliwość stworzenia obrazu spektroskopowego w 3D, czyli wrażenia normalnego postrzegania przestrzennego z zachowaniem głębi ostrości widzianych scen.

Jak przystało na sprzęt z ery mobilnej, kamera poradzi sobie ze strumieniowaniem filmów na żywo do serwisu YouTube, dzięki czemu możemy zrobić kolejny krok w stronę upowszechnienia tej technologii. Za kilka lat może okazać się, że nie będziemy musieli wstawać z kanapy, aby wziąć udział w imprezie plenerowej na drugim końcu globu, gdyż doświadczymy jej w immersyjnym środowisku za pośrednictwem takich gogli, jak te od Lenovo.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz