Laptop Apple z klawiaturą dotykową

Na Touch Barze może się nie skończyć.

Apple znane jest ze swojej niechęci do ekranów dotykowych w laptopach. Dla firmy z Cupertino wprowadzenie OLED-owego paska dotykowego a nowych MacBookach Pro było wielką rewolucją, zmianą sposobu myślenia o komputerach przenośnych. Jak się okazuje, mogło być też pierwszym krokiem w stronę stworzenia pierwszego laptopa Apple z dotykową, OLED-ową klawiaturą. Tak przynajmniej możemy sądzić, jeśli przyjrzymy się projektowi koncepcyjnemu, który firma złożyła w urzędzie patentowym.

Jak spostrzegli dziennikarze Patently Apple, firma już w trzecim kwartale 2015 roku złożyła wniosek o zarejestrowanie patentu opisującego urządzenie przenośne wyposażone w dwa wyświetlacze, jeden służący do prezentowania obrazu, drugi do jego kontrolowania. W patencie ujęto dwa warianty sprzętu: według jednego ekran jest na stałe połączony z panelem dotykowym, a w drugim panel jest tylko akcesorium, czymś na wzór stacji dokującej dla iPada.

Na opublikowanie patentu firma musiała czekać przeszło dwa lata, jednak jego upublicznienie nie oznacza, ze Apple stworzy opisany w nim sprzęt. Mamy jednak nadzieję, że firma pociągnie dalej ten temat i w przyszłości przekona się do ekranów dotykowych w komputerach, a co za tym idzie – wypuści na rynek MacBooka z dotykowym ekranem. Być może nawet w wersji hybrydowej, jeśli Tim Cook i jego ludzie dadzą się ponieść fantazji. Jeśli tak by się stało, Microsoft Surface Pro zyskałby godnego konkurenta.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz