Kryptowaluta od Atari

Kultowa marka też chce wzbogacić się na kryptowalutach.

Jeszcze kilka lat temu kryptowalutami interesowało się wąskie grono entuzjastów. Obecnie są fenomenem na skalę światową: kopalnie kryptowalutowe pobierają dziś więcej energii niż niektóre państwa, a górnicy masowo wykupują karty graficzne do swoich koparek, przez co cena kart graficznych wzrosła do horrendalnych wartości. Ale krytpowalutami interesują się też firmy, które chcą uruchomić własny blockchainowy środek płatniczy: do Kodaka dołączyli właśnie ludzie z Atari.

Firma już pod koniec minionego roku wspominała o tym, że interesuje się rynkiem kryptowalut, ale dopiero teraz zdradziła, o co tak naprawdę chodzi. Korporacja chce wypuścić własną cyfrową walutę nazwaną Atari Token. Podejmie też współpracę w firmą Pariplay odpowiedzialną za prowadzenie wirtualnych kasyn. To w nich będziemy używać nowych cyfrowych monet. Spekuluje się także, że kryptowaluta mogłaby być wykorzystywana jako środek płatniczy w nowych grach Atari, choć ta plotka nie została jeszcze w stu procentach potwierdzona.

Już samo ujawnienie planów stworzenia Atari Tokena było dla firmy opłacalne, jej akcje podrożały o 60%. Jesteśmy ciekawi, jak finalnie będzie wyglądała ta waluta i czy rzeczywiście stanie się obowiązujący środkiem płatniczym w ramach mikrotransakcji.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz