Kosmiczna kolejka górska w VR

Rok 2016 będzie rokiem wirtualnej rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że pojawiają się pierwsze tytuły, które chcą zawojować tę nową platformę. Poznaj Galacticę.

Pamiętasz pierwsze pokazy okularów Oculus Rift? Jednym z najczęściej demonstrowanych dem był przejazd kolejką górską, która niejednego użytkownika przyprawiła o mdłości. Programiści postanowili połączyć tradycyjną kolejkę górską z okularami VR, by zagwarantować gościom brytyjskiego parku rozrywki Alton Towers w Wielkiej Brytanii nieziemską rozrywkę.

Pomysł stojący za Galactica jest bardzo prosty: wsiadamy do klasycznej kolejki, zakładamy okulary VR i na własnej skórze doświadczamy przejażdżki poprzez cały wszechświat: odwiedzimy odległe planety i galaktyki, przemkniemy tunelami nadprzestrzennymi i doświadczymy przeciążeń dochodzących do 3,5G. To wszystko pozwoli nam poczuć namiastkę tego, co czują astronauci podczas prawdziwych lotów kosmicznych.

Nawet jeśli Oculus Rift i inne sprzęty tego pokroju nie zagoszczą na dobre w naszych salonach, okulary VR zawojują parki rozrywki. Kolejka Galactica ma wystartować w kwietniu, a na tym filmie zobaczysz przedsmak tego, co zaoferuje klientom:

PODOBNE POSTY

Odpowiedz