Kontroler Samsunga dla Galaxy VR

Rzeczywistość wirtualna to nie tylko filmy oraz interaktywne spektakle, w których twoja rola ogranicza się do dość prostych wyborów. To także w pełni immersyjne gry. Samsung chce napędzić rynek gier VR dzięki swojemu kontrolerowi.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sparować dowolnego pada ze smartfonem od Samsunga i cieszyć się pełną kontrolą nad grami w VR. Samsung stworzył nawet własnego pada do gier mobilnych, ale nie był on projektowany z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Dlatego na rynek trafi wkrótce jeszcze jeden kontroler.

Dziennikarze serwisu SamsungMania dotarli do zdjęć kontrolera dedykowanego okularom Gear VR. Z konstrukcyjnego punktu widzenia nie różni się od tego, co oferują klasyczne pady: wyposażono go w analogową gałkę, cztery przyciski fizyczne, dwa bumpery oraz dwa przyciski funkcyjne. Dzięki takiemu zestawowi klawiszy sprawdzą się we wszystkich grach mobilnych. Tym, co odróżnia go od padów m.in. Microsoftu czy Sony, jest jego kształt, który przywodzi na myśl kontrolery od NES-a. Wynika on nie z zamiłowania Samsunga do gier retro, firma zdecydowała się na taką formę, by pad mógł być przyczepiony do okularów Gear VR, gdy nie będziemy z niego korzystać.

phpxpozwz phpdiegjo

 Samsung nie zdradził, kiedy możemy spodziewać się premiery urządzenia, ani ile za niego zapłacimy. Być może na targach E3 firma zechce ujawnić nieco więcej informacji.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz