Koniec samowolki w VR

Na rynku jest kilka gogli VR, każde działają inaczej. Czas z tym skończyć.

Wirtualna rzeczywistość dopiero się rozkręca, dlatego branża nie wypracowała jeszcze spójnych standardów, które miałyby ją charakteryzować. Google co prawda próbuje wprowadzić standardy dla mobilnego VR za pośrednictwem projektu Daydream, ale obok niego funkcjonują jeszcze gogle od HTC, Oculusa i Sony, które zaprojektowano nie patrząc na konkurencję. Nadszedł czas, aby uporządkować ten bałagan.

Stało się, firmy Acer Starbreeze, Google Vive, Oculus, Samsung i Sony Interactive Entertainment podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy i zrzeszyły się w stowarzyszeniu Global Virtual Reality Association, które ma wypracować standardy obowiązujące na rynku wirtualnej rzeczywistości. Oto oświadczenie, które wydali po pierwszym spotkaniu:

VR ma potencjał, ma szansę ewoluować i stać się doskonałą platformą, usprawnić wiele sektorów gospodarki od edukacji do służby zdrowia i partycypować w rozwoju globalnej ekonomi. Poprzez badania, współpracę międzynarodową i dzielenie się najlepszymi rozwiązaniami Global Virtual Reality Association będzie pracować na uwolnieniem i zmaksymalizowaniem potencjału wirtualnej rzeczywistości.

Zawiązanie stowarzyszenia z pewnością pomoże całej branży i przyczyni się nie tylko do popularyzacji nowej technologii, a przy okazji pomoże wypracować reguły, dzięki którym łatwiej będzie tworzyć nowe urządzenia oraz oprogramowanie VR.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz