Komunikacja totalna

Airbus zaprezentował nowe auto koncepcyjne, które jest jednocześnie dronem i pociągiem.

Nie, nie piliśmy alkoholu, nie przedawkowaliśmy leków i nie braliśmy narkotyków. Przedstawiciele Airbusa przedstawili podczas targów Geneva Motor Show prawdopodobnie jeden z najbardziej zwariowanych pojazdów koncepcyjnych. Pop.Up, bo o nim mowa, ma być rozwiązaniem totalnym, które połączy komunikację drogową, powietrzną i szynową w jednym inteligentnym urządzeniu.

Ten fantastyczny pojazd byłby przede wszystkim autonomicznym samochodem, ale użytkownik mógłby wezwać gigantycznego drona, który zadokowałby się na jego dachu i uniósł Pop.Up w powietrze, zmieniając go w personalny pojazd latający. A w celu zminimalizowania korków, pojazdy byłyby grupowane w specjalne baterie przypominające pociąg z oddzielnymi kabinami dla każdego pasażera. Taki modułowy pojazd przemieszczałby kilkanaście osób jednocześnie na długich dystansach.

Inżynierom Airbusa marzy się, aby Pop.Up był w całości kontrolowany przez sztuczną inteligencję, która automatycznie dopasowywałaby formę komunikacji do naszych potrzeb. Pojazd byłby również bardzo ekologiczny, gdyż korzystałby z wymiennych podwozi z napędem elektrycznym, takie rozwiązanie znacząco zmniejszyłoby emisję spalin w miastach.

Teraz czas na wiadomość, na którą wszyscy czekają – przedstawiciele Airbusa nie powiedzieli, kiedy Pop.Up mógłby trafić do powszechnego użytku.

Jakoś nas to nie dziwi.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz