Kolejny Android na horyzoncie

Pierwszy kwartał dobiega końca, to najlepszy czas, aby zacząć rozmowę o nowym Androidzie.

Inżynierowie Google pracują według rutynowego schematu działania – kiedy najnowsza odsłona systemu operacyjnego zostanie zauważona przez pierwsze dziesięć osób, rozpoczynają pracę nad jego następcą. A poważniej rzecz ujmując – chociaż Android Nougat dopiero zaczyna pojawiać się na naszych urządzeniach, w Google już trwają prace nad kolejną wersją oprogramowania, która zostanie po raz pierwszy zaprezentowana podczas dorocznej konferencji Google I/O, która odbędzie się w maju. To tam poznamy Androida z literą O w nazwie.

W chwili obecnej nie mamy pojęcia, jak będzie brzmiała pełna nazwa oprogramowania (po cichu liczymy na Oreo), ale wiadomo już, na czym skupią się programiści oraz które funkcje zostaną usprawnione w Androidzie 8.0.

Pracownicy Google uchylili rąbka tajemnicy na temat kolejnego systemu i przyznali, że skupią się na poprawie energooszczędności urządzeń, wprowadzając m.in. limit aplikacji uruchamianych w tle. Pojawi się także ulepszony pasek powiadomień, który będziemy mogli skonfigurować do własnych potrzeb. A jeśli już o naszych potrzebach mowa – system pozwoli dopasowywać twórcom aplikacji wygląd ikon na ekranie, wprowadzając kilka ich typów: okrągłe, kwadratowe czy z zaokrąglonymi rogami. Dzięki temu podczas korzystania z nakładek graficznych lista aplikacji będzie wyglądała bardziej spójnie niż do tej pory. Oprócz tego firma wprowadzi tryb obrazu w obrazie oraz poprawi jakość dźwięku przesyłanego za pośrednictwem Bluetooth.

Dla miłośników nowinek technologicznych mamy jeszcze jedną, ważną informację – system może pojawić się w wersji beta już wkrótce, dlatego warto śledzić strony Google w poszukiwaniu aktualizacji o Androidzie O. Jeśli ktoś chce przedpremierowo sprawdzić możliwości nowego Androida, lada moment może dostać taką możliwość.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz