Kolejne Pixele już w tym roku

Pixele od Google spotkały się z ciepłym przyjęciem klientów. Tak ciepłym, że doczekają się następców.

Eksperyment z porzuceniem serii urządzeń Nexus na rzecz Pixeli zakończył się powodzeniem – smartfony w całości zaprojektowane przez Google przypadły do gustu klientom. Rick Osterloh, starszy wiceprezydent Google ds. sprzętu, przyznał na łamach serwisu AndroidPit, że w tym roku również doczekamy się Pixeli:

W korporacjach króluje roczny rytm. Możecie na nas liczyć w tym względzie… możecie liczyć na następcę [Pixela], nawet jeśli nie usłyszycie ode mnie o dacie jego premiery.

Mimo iż Osterloh nie chce zdradzać żadnych terminów wypuszczenia Pixela na rynek, możemy spodziewać się, że – zgodnie z jego słowami – ten pojawi się około rok po premierze pierwszego urządzenia z serii, czyli na przełomie października i listopada. Ci którzy liczyli na powrót Nexusa, nie będą zadowoleni, ale Google woli skupić się na nowej marce, projektowanej od podstaw, zamiast zlecać projektowanie swoich smartfonów firmom zewnętrznym.

Owszem, Pixele wciąż są produkowane przez partnerów technologicznych, ale to Google trzyma pieczę nad procesem projektowym, a rola firm zewnętrznych sprowadza się wyłącznie do wprowadzenia pomysłów korporacji w życie. Ten układ najprawdopodobniej sprawdza się, gdyż Pixele są znacznie bardziej charakterystycznymi urządzeniami niż ich poprzednicy, Nexusy.

Niestety, z decyzją o postawieniu na Pixele wiąże się jedna, nieco mniej przyjemna wiadomość – kolejne smartfony od Google będą równie kosztowne co topowa konkurencja. Musimy pożegnać się z relatywnie tanimi Nexusami, które oferowały najnowszego Androida i najnowsze podzespoły w przystępnej cenie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz