Nie mamy pojęcia, dlaczego koty tak uwielbiają ganiać za małą kropką lasera. Ale wiemy jedno – tę kropkę można zautomatyzować.

Czasami wydaje nam się, że na inteligentnej rewolucji najbardziej skorzystały nasze zwierzęta – wystarczy tylko wspomnieć Petzi, kamerę do automatycznego karmienia zwierząt, o której ostatnio wspominaliśmy. Teraz na Kickstarterze pojawił się jeszcze jeden prosty, acz użyteczny przedmiot: Obi, designerski laser, który zabawi twojego zwierzaka, gdy ty będziesz poza domem.

Zasada działania jego jest bardzo prosta: postaw go na półce, zdefiniuj parametry poruszania się lasera i gdy będziesz chciał rozruszać Mruczka, zdalnie odpal odpowiedni program. Obi przywoła zwierzaka sygnałem dźwiękowym i zacznie świecić laserem po ścianie i podłodze, w tempie najbardziej odpowiadającemu twojemu pupilowi.

A jeśli jesteś tak leniwy, że nawet będąc w domu nie chce ci się poruszać laserem, odpal aplikację Obi na telefonie i steruj laserową kropką za pośrednictwem ekranu dotykowego. Za tę przyjemność przyjdzie ci zapłacić 80 dolarów, a Obi może być twój, jeśli wesprzesz go na Kickstarterze.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz