Klasyczny pad dla Nintendo Switch

Nowa konsola od Nintendo doczeka się klasycznego kontrolera.

Miniaturowe pady Nintendo Switch mogą być znakiem rozpoznawczym konsoli, ale nie będą raczej zbyt wygodne, dlatego firma w tajemnicy pracowała nad kontrolerem, który sprawdzi się podczas wielogodzinnej zabawy przed telewizorem. Poznaj Nintendo Pro Controller, który właśnie został zaaprobowany przez Federalną Komisję Łączności (FCC) w Stanach Zjednoczonych.

O pozytywnym rozpatrzeniu wniosków przedłożonych komisji podzielił się użytkownik Reddita. Choć Nintendo nie zdradza na razie zbyt wiele na temat kontrolera, z dokumentów FCC możemy wyczytać wszystkie najważniejsze informacje. Pad będzie komunikował się z konsolą za pośrednictwem Bluetooth, naładujemy go poprzez złącze USB, a pod obudową znajdzie się miejsce także na moduł NFC.

Konstrukcja kontrolera nie różni się od tego, do czego w ostatnich latach przyzwyczaiła nas branża growa, mamy do dyspozycji zarówno gałki analogowe, krzyżak jak i cztery fizyczne przyciski, znalazło się także miejsce dla przycisków z tyłu obudowy. Największą niewiadomą pozostaje natomiast cena sprzętu oraz data jego premiery.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz