Kieszonkowa indukcja

Może nie schowasz tego piekarnika do kieszeni, ale wśród innych kuchennych sprzętów prezentuje się nadzwyczaj subtelnie. Poznaj indukcyjną gwiazdę od Panasonica.

Piekarniki indykcyjne odmienią twoją kuchnię – nie tylko przyspieszą przygotowywanie potraw, znacząco zmniejszają także zużycie energii, dzięki czemu pieczenie jest znacznie szybsze i tańsze. Panasonic postanowił dodać coś jeszcze – upchać indukcje w piekarniku, który swoim kompaktowym rozmiarem zawstydzi niejedną mikrofalówkę. Do niedawna indukcja była wykorzystywana wyłącznie w płytach grzewczych, ale firmy produkujące sprzęty dużego AGD coraz częściej sięgają po tę technologię także w produkcji piekarników. Ale dopiero Panasonic wpadł na pomysł, by stworzyć tak niewielki piekarnik.

Choć sprzęt, który widać na zdjęciu jest egzemplarzem prototypowym, Panasonic nie zamierza trzymać go przez długie lata w swoich laboratoriach pokazowych – przedstawiciele firmy zapewniają, że już w tym roku piekarnik trafi do sprzedaży. Panasonic nie podaje na razie finalnej ceny urządzenia, lecz z raportu opublikowanego przez dziennikarzy CNET wynika, że może kosztować on około 600 dolarów – dość niewiele jak za tak innowacyjny produkt.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz