Karty graficzne Radeon serii RX 500 wchodzą do gry

Dziś firma AMD wprowadza do sprzedaży karty graficzne Radeon serii RX 500, stworzone z myślą o graczach.

Nowe karty graficzne oddadzą w nasze ręce większą wydajność w grach, wyższe częstotliwości taktowania i ulepszoną  architekturę układów z rodziny Polaris. Karty zaprojektowano w szczególności pod kątem ulepszania systemów PC czyli dla 9 spośród 10 graczy, którzy dziś korzystają z przestarzałej technologii i nie mogą cieszyć się optymalnymi możliwościami we współczesnych grach, płynnie działającym VR czy najnowszymi standardami wyświetlania obrazu.

Producent pokrótce objaśnił najważniejsze zalety kart z serii RX 500:

Optymalna obsługa gier w trybach DirectX 12 i Vulkan

RX 500 to druga generacja układów z rodziny Polaris. Tę architekturę zaprojektowano dla uzyskiwania wysokiej wydajności przy wykorzystaniu niskopoziomowych API następnej generacji, czyli DirectX 12 oraz Vulkan. Dzięki asynchroniczności oferuje także znakomite działanie systemów VR. Nowe karty graficzne Radeona mają oferować wyższe częstotliwości taktowania rdzeni, lepszą efektywność w spoczynku i przy obsłudze konfiguracji wielomonitorowych oraz dostosowaną do wymagań graczy kontrolę nad parametrami pracy sprzętu.

Lepsza responsywność, efektywność energetyczna i chłodniejsza praca dzięki technologii Radeon Chill

Ten zaawansowany kontroler częstotliwości wyświetlania klatek po włączeniu pracuje automatycznie w tle i dynamicznie steruje liczbą renderowanych klatek animacji w obecnie najbardziej popularnych grach. Czyni to w oparciu o szybkość ruchów myszy i aktywność gracza w grze.

Płynna, pozbawiona zacięć rozgrywka z Radeon FreeSync

Technologia FreeSync jest wspierana przez dużą liczbę wyświetlaczy przystępnych cenowo, dzięki niej gracze mogą cieszyć się płynną animacją w praktycznie każdej grze bez problemu rozdarć obrazu czy zwiększonego czasu reakcji (input lag). Dla tych którzy chcieliby uzyskać jeszcze bardziej perfekcyjną jakość obrazu, technologia Radeon FreeSync 2 oferuje działające z niskim opóźnieniem i bardzo jasne piksele, wraz ze znakomitymi poziomami czerni i szerokim gamutem kolorów, dzięki czemu można wyświetlać treści zgodne z HDR.

Płynne transmisje na żywo i możliwości zapisu oraz dzielenia się własną rozgrywką dzięki Radeon ReLive

Karty z serii RX 500 obsługują technologię Radeon ReLive, stworzoną do przechwytywania, dostosowywania i dzielenia się zapisami z rozgrywki. Oprogramowanie pozwala graczom cieszyć się jednocześnie płynną rozgrywką i rejestrowaniem obrazu nawet na najbardziej podstawowych systemach i w rozdzielczości 4K przy 30 lub 60 klatkach na sekundę. Radeon ReLive integruje się ponadto z najbardziej popularnymi platformami do transmisji na żywo na całym świecie.

polarisrefined2

Firma Radeon skatalogowała najnowsze karty graficzne z serii RX 500 pod względem ich przeznaczenia:

– RX 580: do płynnej gry w 1440p. Karta w testach zapewniła średnio o 57% wyższą wydajność niż Radeon R9 380X, dzięki czemu zapewnia płynną rozgrywkę w wiodących grach AAA i płynne działanie w środowisku wirtualnej rzeczywistości, przy sugerowanej cenie 229 $ za model 8 GB i 199 $ za model 4 GB.

– RX 570: gra w 1080p przy maksymalnych detalach. Dzięki 4 GB pamięci GDDR5 zapewnia 2,3-krotnie lepszą wydajność niż Radeon R7 370 przy sugerowanej cenie 169 $.

– RX 560: opłacalna gra w 1080p. Dzięki 2 GB pamięci GDDR5 zapewnia średnio o 57% wyższą wydajność niż Radeon R7 360 w najbardziej popularnych grach przy sugerowanej cenie 99 $.

– RX 550: pierwszy krok do grania. Dzięki 2 GB pamięci GDDR5 zapewnia średnio 4-krotnie wyższą wydajność niż zintegrowane układy graficzne i 1,7-krotnie wyższą w porównaniu z kartą graficzną Radeon R7 250 przy sugerowanej cenie 79 $.

Karty graficzne Radeon RX 580 i 570 od najważniejszych producentów już dziś trafiły do sprzedaży, model RX 550 powinien być dostępny 20 kwietnia, a RX 560 trafi na półki sklepowe w maju.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz