Jeszcze lepsza Nvidia

Nvidia zaprezentowała najnowszą kartę graficzną dla najbardziej wymagających użytkowników. 

Graczom pecetowym zawsze będzie brakować mocy. Na szczęście są takie firmy jak Nvidia, które nieustannie podnoszą poprzeczkę wydajności. Ich najnowsza karta, Titan Xp, to istny potwór – oferuje taką samą wydajność jak model Quadro P6000, za który trzeba zapłacić 5000 dolarów, a kosztuje znacznie mniej, bo „tylko” 1200 dolarów.

Quadro jest kartą skierowaną do profesjonalistów, a Titan Xp to produkt stworzony z myślą o wymagających użytkownikach domowych. Mimo to zawstydza swojego droższego brata pod niektórymi względami – choć oferuje tyle samo rdzeni CUDA (3840), kusi szybszą pamięcią i jest godnym następcą Titana X, karty która rządziła na rynku do momentu pojawienia się modeli GTX 1080

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednej, niezwykle ważnej informacji – Nvidia zapowiedziała, że jej najnowsze karty graficzne w końcu doczekają się wsparcia dla systemów Apple. Mac w końcu posłuży do czegoś więcej niż tylko nudnej pracy zarobkowej i stanie się pełnoprawną platformą dla graczy… przynajmniej mamy taką nadzieję.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz